اخبار ویژه
 • کارگاه آموزشی یک روزه ای با عنوان بهینه سازی مصرف آب کشاورزی، با هدف آگاه سازی و اطلاع رسانی به کشاورزان شهرستان بن در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن با رعایت کلیه پرتکل های بهداشتی در محیطی باز برگزار گردید. باقر باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن در این باره گفت: این دوره با حضور بیش از 20 نفر از کشاورزان شهرستان بن برگزار شد که این کارگاه با هدف آگاه سازی و اطلاع رسانی از روش های نوین آبیاری در جهان و کاهش برداشت از آب های زیرزمینی اجرایی شد. باقری گفت: این کارگاه به منظور آموزش و بالابردن سطح اطلاعات کشاورزان و بهره برداران، تبیین روش های انجام آبیاری صحیح با کارایی بالاتر و بهره وری بیشتر از منابع موجود و دیدگاه های کارشناسی درباره میزان، زمان، ابزار و روش های صحیح آبیاری انجام شد. وی بیان داشت: در این کارگاه در خصوص روش های تغییر الگوی کاشت گیاهی که متناسب با شرایط آب و هوایی شهرستان است، اطلاعاتی ارائه شد. باقری ادامه داد: در این کارگاه از کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی جهت بیان مطالب مورد نیاز و آگاهی بخشی به کشاورزان برجسته شرکت کننده استفاده گردید که تجارب این اساتید می تواند کمک شایانی برای آموزش به روزترین روش های مدیریت مصرف آب برای کشاورزان داشته باشد.
  1399/04/25
 • کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن به منظور انتخاب و شناسایی نمونه های بخش کشاورزی از مزراع غلات کشت شده دیم و آبی و همچنین از مزارع کشت صیفی (گوجه‌فرنگی) بازدید کردند. محمد اصغریان معاون مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن در این باره گفت: انتظار می رود با توجه به کیفیت کشت, کنترل مناسب و بموقع آفات و بیماریها, استفاده از ادوات نوین کشاورزی, کشت مکانیزه این محصولات و استفاده ارقام اصلاح شده بتوان به بهترین عملکرد به منظور معرفی به عنوان نمونه در شهرستان بن اقدام نمود.
  1399/04/18
 • به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن در طرح تحقیقاتی که به منظور بررسی سازگاری ارقام مختلف بادام در شهربن اجرایی شده، عملیات پیوند 60 نمونه بادم بر روی پایه های مناسب کاشت (GF و GN) در این طرح آغاز شد.
  1399/04/16
 • ه گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن مهندس باقر باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن گفت: از واحد های پرورش نوغان در شهر بن بازدید به عمل آمد که این بازدید ها و سرکشی ها بصورت دوره ای صورت می گیرد. وی در این باره گفت: طرح ناغان داری یکی از جمله اشتغال های خانگی می باشد که درآمدزایی مناسبی برای پرورش دهندگان آن میتواند داشته باشد و با توجه به اعلام آمادگی تعدادی از بهره‌برداران شهربن تاکنون نتیجه مطلوب از این طرح در واحد های پرورش گرفته ایم. باقری گفت با توجه به بازدیدهای مکرر و رصد شرایط و نحوه مطلوب پرورش نوغان توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن در واحد های پرورش انتظار می‌رود با مشاهده شدن موفقیت این افراد، برای سال آینده تعدادی دیگر نیز متقاضی راه‌اندازی واحدهای نوغان داری در شهرستان داشته باشیم.
  1399/04/05
مراسمی به مناسبت طلوع فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در روستای نمونه ایثارگری شیخ شبان برگزار شد . دراین مراسم که با حضور اقشار مردم و اعضاء کمیته روستایی عشایری شهرستان برگزار گردید، حجه الاسلام و المسلمین احمدی، از مدرسان برجسته حوزه به ایراد سخنرانی پرداختند و از نقش پررنگ شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی در پاسداشت این سرمایه گرانبهای معنوی انقلاب اشاره کرده و در خصوص لزوم شرکت در مسئله سرنوشت ساز انتخابات پیش رو نکاتی را عنوان کردند. در پایان این جشن باشکوه به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی از طرف کمیته روستایی عشایری شهرستان بن اهدا شد.
1398/11/23
جشنی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی و بزرگداشت سردار دلها بعد از نماز مغرب و عشا همزمان با شب 22 بهمن ماه و شب پیروزی انقلاب اسلامی در روستای تومانک از توابع شهرستان بن برگزار شد و در این مراسم روحانی مسجد روستا به ایراد سخن پرداختند و از طرف کمیته روستایی و عشایری شهرستان بن به فعالین فرهنگی روستا و به قید قرعه به شرکت کنندگان در این مراسم هدایایی اهدا شد.
1398/11/23
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن: به مناسبت ایام خجسته دهه فجر و با حضور مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی و همزمان با مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی استان، از 2نفر از برگزیدگان ملی و استانی شهرستان بن نیز تجلیل شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن گفت: از تعداد 30 نفر تولیدکننده برتر معرفی شده در سطح استان، 2 نفر از شهرستان بن در سطح ملی و استانی حائز رتبه برتر شدند. باقر باقری افزود: نمونه‌های شهرستان آقای غلامرضا سلیمی بنی به عنوان زنبور دار نمونه استانی و آقای رحمت اله آذری نماینده طرح طوبی 1 بن به عنوان بهره بردار نمونه استانی اصلاح و احیاء اراضی واگذاری، عنوان برتر را کسب کردند. وی گفت: از شاخص‌های مهم در انتخاب تولیدکنندگان نمونه، توجه به کیفیت محصول، عملکرد، بهره‌وری منابع آب و خاک، حفظ محیط زیست، سلامت محصول، زنجیره‌های تولید می‌باشد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری مراسم انتخاب و معرفی نمونه‌های بخش کشاورزی، استفاده از ظرفیت برترین‌ها به عنوان الگوی مناسب برای انتقال تجربیات و دانش فنی به سایر کشاورزان است.
1398/11/19
در پنجمین روز از دهه ی مبارک فجر و طی سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ، نماینده مردم شریف شهرستانهای شهرکرد،بن وسامان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن و دیگر مسئولین شهرستانی با حضور در گلزار شهدای شهر بن و اهدای گل به مقام شامخ شهیدان والامقام ادای احترام نموده و با آرمانهای امام و شهدا تجدید پیمان نمودند.
1398/11/17
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal