اخبار ویژه
 • به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن، دوره ی آموزش انواع ترشی و شوریجات خانگی با همکاری اداره بهزیستی شهرستان بن در محل حسینیه شهید غلامعلی نادری این شهر برگزار گردید. باقرباقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن گفت: برگزاری دوره های آموزشی ویژه بانوان در شهرستان بن,با هدف خود اشتغالی و مقابله با آسیب های اجتماعی و با جامعه هدف بانوان مددجوی اداره بهزیستی شهرستان, زنان و دختران خانه دار برگزار گردید. وی بیان داشت: تلاش ما بر آن است که شرکت کنندگان در این دوره ها که با استقبال خوبی نیز روبرو شده, بتوانند از دستاوردها، تولیدات و فرآورده های غذایی خود بهره ببرند.
  1398/11/01
 • مانور لحظه صفر با موضوع وقوع سیل در شهرستان بن با حضور فرماندار شهرستان ، مدیر کل مدیریت بحران استان، بخشداران مرکزی و شیدا و کلیه ادارت از جمله مدیریت جهاد کشاوزی شهرستان بن عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان در مجتمع تفریحی گرداب برگزار شد. در این مانور با شبیه سازی و وجود شرایط محیطی لازم کلیه دستگاه های عضو و همچنین مدیر و کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن با کلیه امکانات و اعلام میزان آمادگی لازم حضور یافتند. در انتها جلسه مدیریت بحران شهرستان برای بررسی نقاط ضعف و قوت دستگاهای عمل کننده تشکیل شد.
  1398/10/22
 • با هدف ارتقای سطح علمی کارشناسان و باغداران درمقابله با خسارتهای سرمازدگی کارگاه آموزشی برگزارشد
  به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن، کارگاه آموزشی با تدریس دکتر قطره از معاونین اداره هواشناسی استان در محل حسینیه شهید غلامعلی نادری شهر بن تشکیل گردید. در این کارگاه یکروزه ایشان به بیان آخرین روش‌های مقابله با سرمازدگی باغ‌ها و تنش محیطی پرداخت. محمد اصغریان کارشناس ترویج مدیریت جهاد کشاوری شهرستان بن گفت: در این کارگاه آموزشی حدود 100 نفر بهره بردار و باغدار و کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بن حضور داشتند. وی همچنین با بیان اینکه به دلیل موقعیت توپوگرافی شهرستان بن و شکوفه دهی زود هنگام درختان در این خطه و سرمای بهاره در اوایل و اواسط فصل بهار سالانه بطور متوسط 50 درصد باغات شهرستان دچار سرمازدگی می‌شوند.
  1398/10/19
 • مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن با همکاری اداره دامپزشکی این شهرستان کارگاه آموزشی یک روزه ای با عنوان تب مالت (بروسلوز) در محل حسینیه شهید غلامعلی نادری شهر بن برگزار نمود. کارگاه فوق،در راستای آموزش دامداران و بهره بردارن و متقاضیان معرفی شده بنیاد برکت که جهت اخذ تسهیلات دامداری بودند، با هدف توانمند سازی آنان برای شناخت علائم نشانه ها، راههای انتقال، اقدامات پیش گیری، کنترل و درمان تب مالت برگزار شد.
  1398/10/18
مدیر و کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن در مراسمات شهادت مظلومانه سرداران سرافراز اسلام و سربازان ولایت و یاوران امت حاج قاسم سلیمانی و دیگر همراهان شهید ایشان در شهرستان بن حضور یافتند. این مراسمات که در جای جای شهرستان بن از جمله شهر بن و روستای شیخ شبان برگزار گردید مدیر و کارکنان مدیریت با حضور خود مراتب تعزیت و تسلیت خود را به مقام معظم رهبری به مناسبت اینکه مالک اشتر علی شهید شده اعلام کردند و عمق محبوبیت این سرداران را در دل خود نشان دادند
1398/10/18
کارگاه آموزشی پرورش مرغ بومی در روستای آزادگان جهت بهره برداری زنان روستای به منظور توانمند سازی و ایجاد اشتغال و درآمد زایی برگزار گردید. در این دوره آموزشی زنان روستایی با شرایط نگهداری و جیره غذایی و بیماریها و واکسیناسیون مرغ بومی آشنا شدند.
1398/08/25
حضور و بازدید دکتر زینعلی مجری طرح گیاهان دارویی وزرات جهاد کشاورزی به همراه مهندس دانش معاون بهبود تولیدات گیاهی و مهندس شیرانی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان و همچنین مهندس باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بن و همکاران بخش باغبانی این مدیریت از حدود 20 هکتار از اراضی زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان که در بازدید صورت گرفته توصیه های فراوانی در خصوص افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی گردید که این امر موجبات ایجاد اشتغال در شهرستان را فراهم می نماید.
1398/07/11
در روز دوشنبه مورخ 98/6/25 در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بن با حضور مسئولین استانی کلاس آموزشی ویژه کارشناسان پهنه شهرستان بن در خصوص نحوه بارگزاری اطلاعات زراعی، باغی و دامی در سامانه جامع پهنه بندی برگزار شد.
1398/06/26
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal