افتتاح عملیات اجرایی ساختمان اداری سازمان جهادکشاورزی استان البرز
برنامه جهش تولید ما وابسته به اعتبار نبوده چون ما می دانیم وضعیت اعتبارات در کشور به چه صورت هست.
1399/03/27
 
 
 
 
 
 

آقای مهندس طلایی در جلسه افتتاح عملیات اجرایی ساختمان اداری سازمان جهادکشاورزی استان البرز ضمن تبریک هفته جهادکشاورزی به همه همکاران سازمان جهادکشاورزی البرز از خدمات شایسته همکاران در راه خدمت به ملت شریف ایران و تامین امنیت غذایی کشور تقدیر و تشکر نمودند.

ایشان در صحبت های خود بیان داشتند شرایط کنونی کشور شرایط سختی است و ما در شرایط تحریم های خصمانه دشمنان علیه ملت به سر می بریم. تقریبا تمام حوزه های اقتصادی در کشور مشکلات زیادی دارند ما هم در بخش کشاورزی مشکلات زیادی داشتیم و داریم و با توجه به نگاهی که قوای سه گانه مققنه و مجریه و قضاییه به مجموعه کشاورزی دارند توقع از وزارت جهادکشاورزی بسیار بالاست.

مهندس طلایی با اشاره به نام گذاری سال جدید توسط رهبر انقلاب بنام "سال جهش" تولید گفتند: در سال 99 اولین بحثی که ما بعد از نام گذاری سال توسط حضرت آقا، داشتیم تشکیل ستاد جهش تولید در وزارتخانه بود، و تکلیفی که انجام شد از اولین روز کاری در وزارت جهادکشاورزی تشکیل جلسات ستاد جهش تولید بود حتی در ایام تعطیل و به خصوص روز 13 بدر هم معاونین و مدیران کل در وزارت حضور داشتند. قبل از 15 فروردین تمام معاونت ها برنامه­هایشان را دادند و وقت زیادی گذاشته شد و حضور آقای دکتر خاوازی در مقام وزارت تکمیل کننده و تسریع کننده بود. امروز دستور کار ما در وزارت جهادکشاورزی بحث جهش تولید است. ما کار را شروع کرده ایم و در استان ها زحمات آن به گردن شما عزیزان است. ما باید به جد در کنار کشاورزان عزیز باشیم و این برنامه را تکمیل کنیم و نیازهای کشاورزان و پیگیری کنیم و تامین کنیم تا این برنامه با موفقیت اجرا شود.

ایشان ضمن اشاره به وضعیت نامطلوب اعتبارات در کشور بیان داشتند: برنامه جهش تولید ما وابسته به اعتبار نبوده چون ما می دانیم وضعیت اعتبارات در کشور به چه صورت هست. امروز ما در بحث مسایل علمی و کاهش هزینه های تولید و بهره وری با همین سیاستی که در مجموعه وزارتخانه است ادامه خواهیم داد. ما اعتقاد داریم با همین منابعی که در اختیار داریم تولیدات رو خیلی بیشتر از این چیزی که الان هست می توان انجام داد. لذا خواهش من از شما عزیزان این است در کنار همه وظایفی که داریم اهمیت ویژه و خاصی را به این برنامه ها بدهیم تا انشاله بتوانیم شرمنده مردم نباشیم و بتوانیم عملکرد قابل قبولی را روی آن چیزی که از مجموعه وزارت جهادکشاورزی انتظار وجود دارد تا پایان سال انجام دهیم. من با توان و درایت و همتی که شما عزیزان دارید مطمئن هستم این موضوع انشاله تحقق پیدا خواهد کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اهمیت موضوع محصولات استراتژیک گفتند: بحث دومی که ما در مجموعه وزارت جهادکشاورزی شروع کرده ایم بحث محصولات استراتژیک است. در آن زمانی که واردات به صورت گسترده وجود داشت و منابع ارزی نیز در دسترس بود و همه می گفتند تولید گندم به صرفه نیست و با قیمت خیلی ارزان تر میشود واردات کرد ولی حضرت آقا اصرار داشتند که باید خودکفا بشویم. ایشان این روزها را پیش بینی می کردند اگر امروز در گندم به خودکفایی نم یرسیدیم الان خیلی وضعیت بدی وجود داشت خدارو شکر که با خودکفایی در گندم و برخی از محصولات استراتژیک به این امر حضرت آقا جامه عمل پوشاندیم. و حال که امروز موانع تحریم های خصمانه زیاد است به برکت خودکفایی تولید این محصول استراتژیک در کشور مشکلی در این زمینه وجود ندارد. بحث گندم یک بحث اولیه ای بود ولی ما در کل محصولات استراتژیک و نهاده ها برنامه ریزی داریم برای بحث روغن برنامه داریم. امسال هم تعهدات ما در بخش کشاورزی اجرا شد و واردات ما از 90 درصد به 74 درصد کاهش یافته است و با برنامه ریزی که انجام داده ایم انشاله ظرف 5 سال آینده این عدد را به کمتر از 50 درصد خواهیم رساند.

آقای طلایی با اشاره به بحث واردات نهاده های کشاورزی بیان داشتند: اما بحثی که امسال بدنبال آن هستیم بحث واردات نهاده های کشاورزی است که باید ارز مورد نیاز آن را از صادرات محصولات کشاورزی تامین کنیم. امروز شرایط کشور به گونه ای است که باید از اقتصاد متکی به نفت خارج شد بنابراین می توانیم محصولات گلخانه ای را صادر کنیم و منابع ارزی آن را صرف واردات نهاده ها کنیم. این نکته خیلی مهمی هست و خواهش من این است که دوستان فرمایشات آقای دکتر خاوازی که در برنامه "نگاه دو" بیان داشتند را جدی بگیرند.

ایشان با تاکید بر اهمیت کنترل زنجیره تولید گفتند: ما باید زنجیره تولید را کامل کنیم باید زنجیره تولید را تا مرزها، تا فروش و حتی تا حوزه بازرگانی اش را باید ببینیم و اگر اینکار را نکنیم مطمئناً موفق نخواهیم شد. این برنامه دومی است که انشاله در کنار آن تعهداتی که در هشت برنامه ای که ما در وزارتخانه داریم حتما باید انجام بدهیم.

آقا مهندس طلایی با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اصلی سازمان فرمودند: اما در حوزه مجموعه همکاران ما که حوزه کاری معاونت مربوطه است شماها خیلی زحمت کشیدید. اواخر سال گذشته که ما خدمت همکاران شما در سازمان جهادکشاورزی البرز بودیم دغدغه همه همکاران تحقق اجرای فصل دهم بود که به حمد خدا و به همت شما عزیزان محقق شد ما سعی کردیم در احکام از ظرفیت های خوبی که می توانستیم به آن اضافه کنیم مخصوصا در فصل دوم فوق العاده ویژه را هم گفتیم اقدام کنند و تقریبا میانگین خوبی را به مجموعه ما اضافه کرد. وضعیت کشور طوری بود که ما می دانستیم از سازمان برنامه چیزی برای ما در نخواهد آمد. بنابراین با تعهد تامین اعتبارات درون سازمانی افزایش فصل دهم را اجرا نمودیم.

آقای طلایی با شاره به دغدغه های همکاران بازنشسته گفتند: ما دو دغدغه مهم داریم اول تامین اعتبارات فصل دهم و دوم بحث همکاران بازنشسته ما برای پاداش شان و هم حق مرخصی های ایشان. که عدد قابل توجهی هم هست. در اجرای فصل دهم هم به ما گفته اند که پولی در کار نیست و خودتان باید تامین کنید. باید این موضوع را از محل فروش تامین کنیم فرصت هم نداریم و مسلما از برج 7 تا 8 اگر نتوانیم از محل فروش املاک و منابع مازاد تامین کنیم دچار چالش خواهیم شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر با اشاره به مشکلات مسکن همکاران شاغل و همکاران بازنشسته و فرزندان ایشان بیان داشتند: از مباحث دیگر که امروز بحث ما هست و آقای دکتر خاوازی هم در مصاحبه رسانه ای شان بیان کردند بحث مسکن عزیزان است. یک توافق خیلی خوبی را در سطح ملی با وزارت مسکن انجام داده ایم. آقای دکتر خاوازی و وزیر محترم راه و شهرسازی این توافق را روز یکشنبه امضاء کردند. توافق بسیار خوبی برای تامین یکصد هزار دستگاه واحد مسکونی برای همکاران است. ما دو تا بند خیلی مهم را به این تفاهم نامه اضافه کردیم یکی بحث همکاران بازنشسته و فرزندان همکاران شاغل و بازنشسته بود و دیگری بحث ایثاگران و فرزندان معزز شهدا. قرار شد ملک رو ما از اموال مان به وزارت مسکن بدهیم، ساخت و سازش رو هم شرکت های خودشان انجام دهند. بند دوم هم که ایثارگران و فرزندان معزز شهدا بودند. دولت موظف است بحث مسکن این عزیزان را انجام دهد ما هم این موضوع را در تفاهم نامه آوردیم. همکاران بدمسکن هم در این تفاهم دیده شده اند که انشاله آن را پیگیری می کنیم تا مصوبه ای بگیریم که عزیزانی که در آن چارچوب هستند دیده شوند. روی این تفاهم نامه خیلی کار شده است و نگاه مثبتی برای همکاران وجود دارد.

در حوزه نظام پیشنهادات کارهای خوبی انجام شده است ما در حوزه معاونت توسعه اعتقاد داریم ارباب رجوع ما هم همکار ما هست و باید رضایت ایشان را جلب کنیم وگرنه کاری انجام نشده است.

آقای مهندس طلایی در پایان صحبت های خود ضمن کلنگ زنی ساختمان جدید اداری سازمان جهادکشاورزی البرز گفتند: در بحث ساختمان این سازمان کار بسیار مهمی انجام شده است. کار ارزشمندی است و احساس می کنم تیم هماهنگی در استان اینکار را پیگیری می کند تا انجام شود واقعا اگر عزم مدیران سازمان شما نبود این اتفاق مبارک محقق نمی شد. توجه داشته باشید که نگاه سازمان های نظارتی خیلی بیشتر است خیلی دقت کنید تا هیچ اشتباهی خللی در این پروزه نداشته باشد. شیرینی و حلاوت این طرح به این است که در این دو سالی که اینجا نوشتید انجام شود. حتما از پیمانکارانی استفاده کنید که توان مالی لازم را داشته باشند و جلوتر از شما حرکت کنند تا در پروسه های اداری کار تعطیل نشود.

مهندس طلایی با اشاره به اهمیت معماری ساختمان بیان داشتند: در بحث معماری ساختمان، سعی کنید ساختمان را بر اساس فرهنگ بهره بردارهایمان طراحی کنید. خواهش می کنم در معماری این ساختمان، طراحی را حتما بر اساس فرهنگ خودمان و فرهنگ ارباب رجوع ما که کشاورزان عزیز ما هستند انجام دهید. ما هم در کنار شما هستیم تا با همت شما عزیزان آن استانداردی که برای تامین فضای اداری کارکنان هست برای شما عزیزان فراهم کنیم.

آقای طلایی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران سازمان جهادکشاورزی استان البرز بیان داشتند: امروز روز خوبی برای ما بود که در کار شما عزیزان بودیم و شاهد شروع ساخت ساختمان اداری شما همکاران گرامی هستیم.

 
تعداد مشاهده خبر1394 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal