افزایش بهره‌وری و کاهش وابستگی به نهاده‌ها و محصولات استراتژیک برای تحقق جهش تولید
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: وظیفه اصلی ما در بخش کشاورزی حفظ امنیت غذایی است و در واقع برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه بخش کشاورزی، نگاه ویژه به بهره‌وری است لذا زمانی که حرف از خود کفایی گندم به میان می آید یعنی سطح افزایش نیافته بلکه با بکار گیری علم و فن آوری به رشد تولید در این زمینه رسیده ایم.
1399/03/25
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، محمدرضا طلایی در مراسم معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان با تبریک هفته جهاد کشاورزی، افزود: در راستای تحقق اهداف جهش تولید بخش کشاورزی، بهره‌وری و کاهش وابستگی به نهاده ها و محصولات استراتژیک باید پر رنگ تر دیده شود.

وی با اشاره به اجرای طرح یاوران تولید تصریح کرد: در راستای بکارگیری سرمایه غنی نیروی انسانی در بخش تحقیقات با اجرای این طرح، نیروهای کارشناس و فنی به مزارع و باغات فرستاده می شوند تا از توان علمی آنان در سطح کشور برای خوداتکایی در زمینه تولید محصولات کشاورزی بهره گیری نماییم.

طلایی با توجه به مرزی بودن سیستان و بلوچستان، صادرات و ترانزیت محصولات را از مهمترین پتانسیل ها و توانمندی خاص استان برشمرد و افزود: انتظار می رود که برای رونق تولید در استان از این فرصت ممتاز استفاده بهینه شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: باید تمامی فعالیت های توسعه ای بخش کشاورزی را با توجه به اهمیت و ارزش اقتصادی آب برنامه ریزی کرد.

وی افزود: وقتی زنجیره تولید تکمیل باشد آنگاه ارزش افزوده تولیدات افزایش خواهد یافت و تولید در بخش کشاورزی اقتصادی خواهد شد در غیر این صورت انباشت تولید خود مشکل بزرگتری را بوجود خواهد آورد.

طلایی گفت: در شرایط تحریم، بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی برای کشور بسیار حساس و حیاتی خواهد بود

وی در پایان از همه دست اندرکاران بخش کشاورزی خواست با نگاه ویژه به بخش، از تمامی ظرفیت ها و امکانات برای رونق کشاورزی بهره گیرند و وزارت جهاد کشاورزی نیز با تمام توان از اقدامات سازمان جهاد کشاورزی پشتیبانی خواهد کرد.

در این مراسم طی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی، آقای محمد علی نیکبخت به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان منصوب و مشغول بکار شد.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد مشاهده خبر1298 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal