مراسم رونمایی از اطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد
در مراسمی با حضور مهندس کشاورز سرپرست محترم وزارت جهاد کشاورزی و آقای طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع مراسم ازاطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد رونمایی شد
1398/11/29
 
 
 
 
 
 

اطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (جلد اول) با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی امروز در سالن توسعه این وزارت رونمایی شد.

مهندس طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در مراسم رونمایی از اطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (جلد اول) با عنوان «فاو اروندکنار»، اظهار کرد: رونمایی از این اطلس فعالیت بسیار ارزشمندی در حوزه نرم افزاری بوده است.

محمدرضا طلائی دلیل انتخاب عملیات والفجر 8، منطقه جنوب و فاو را تنوع مهندسی جنگ در این منطقه عنوان کرد و افزود: برای این اطلس بیش از 2600 سند مرتبط به دقت بررسی شده و 2000 نقطه گذاری و رقومی شده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در دوران مهندسی دفاع مقدس، بحث نرم افزاری بود؛ ما آدم های عملیاتی هستیم و ماموریت هایی که در حوزه عملیاتی به ما واگذار می‌شد را به درستی إنجام می‌دادیم اما در مستندسازی آن مشکل وجود داشت.

طلایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، مستندسازی نقش مهندسی جنگ جهاد با جدیت در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان از جهادگر جانباز حسینعلی عظیمی سرپرست پروژه اطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد نیز به دلیل تدوین این اثر ارزشمند قدردانی کرد و افزود: کاری که ایشان انجام داد در حوزه مستندسازی جنگ، اقدامی بزرگ و بسیار ارزشمندی بود که برای اولین بار در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

گفتنی است، طرح اطلس پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد از سال 1386 با فعالیت پراکنده از ساماندهی و جمع‌آوری نقشه‌ها و کالک‌های عملیاتی، همچنین ترسیم نقشه راه، کلیات، أهداف و ... تهیه و عملیات إجرایی آن در سال 1396 آغاز شده است.

این کتاب، اولین اطلس مهندسی دفاع مقدس ایران است که سعی در نشان دادن کلیه فعالیت های پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد در منطقه فاو دارد.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد مشاهده خبر222 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal