برگزاری دومین کارگاه آموزشی مناقصات و پیمان ها
دومین کارگاه آموزشی مناقصات و پیمان ها با حضور روسای ادارات مناقصات و پیمان های سازمان های جهاد کشاورزی استان ها امروز از ساعت 8 لغایت 16 در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار می شود.
1398/10/11
 
 
 
 
 
 
در ابتدای جلسه آقای بهرامی مشاور محترم معاون وزیر و رئیس ستاد معاونت با بیان اهمیت برگزاری دوره های آموزشی بیان داشتند: یکی از مهمترین بخش هایی که معاونت توسعه مدیریت و منابع در سالهای اخیر به آن بیشتر پرداخته است بحث آموزش در رده های مختلف کارشناسی و مدیریتی است. بر همین مبنا در سال جاری جلسه اول برای کمیسیون های مناقصات را برگزار کردیم که بیشتر به صورت سخنرانی و ارائه مطلب بود. امروز جلسه دوم آن را داریم که از نظر شکل و محتوی قوی تر از جلسه قبل است.
آقای بهرامی در ادامه صحبت های خود گفتند امروز در خدمت استاد گرامی آقای قره داغلی نویسنده کتب مختلف قانون و سردبیر روزنامه مناقصه مزایده و مدیر مسئول فصلنامه قانون نامه هستیم. آقای قره داغلی از اساتید بنام و صاحب نظر در حوزه مناقصات هستند که این غنای این جلسه را نسبت به جلسه قبلی خیلی بیشتر می کند.
 قانون برگزاری مناقصات بدلیل پیچیدگی و تنوع مطالب و تکالیف متعد دارای ابهام گوناگون است که باید دقت شود این ابهامات با پرسش و پاسخ و برگزاری کارگاه های آموزشی رفع گردد.
آقای بهرامی با اشاره به اهمیت بازآموزی و بروزسانی دانش و اطلاعات گفتند بحث بازآموزی در پزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است و همواره پزشکان در دوره های مختلف بازآموزی را می گذرانند. در حالیکه در حوزه کارمندی از این موضوع غفلت شده است. مناقصات از اهمیت زیادی برخوردار است که خود مبنای شروع یک فرآیند مالی است و اگر این فرآیند از ریشه با ابهام شروع شود به تمثیل ضرب المثل "خشت اول گر نهد معمار کج* تا ثریا می رود دیوار کج" کل فرآیند مالی نیز مشکل دار خواهد بود. لذا نیاز هست هر جایی از این فرآیند دارای ابهام بود با رجوع به قانون و پرسش و پاسخ نسبت به رفع آن در همان مرحله اقدام نمود.
قبل از تدوین قانون برگزاری مناقصات، مبنای ما در برگزاری مناقصات، قانون محاسبات عمومی و آئین نامه معاملات و قوانین خاص بود که این قوانین در خیلی از موارد پاسخگوی سوالات نبود و دارای ابهامات زیادی بود. با تدوین قانون برگزاری مناقصات خیلی از این ابهامات رفع و فرآیندها و تکالیف به خوبی در این قانون و آئین نامه های مربوطه تبیین گردید.
آقای بهرامی در ادامه صحبت های خود به کیفیت این دوره آموزشی اشاره کرده و بیان داشتند کلاس امروز یقینا برای اعضای کمیسیون و مدیران محترم از جذابیت های لازم برخوردار است. برنامه امروز در چهار بخش زیر تهیه شده است که غنای آموزشی این دوره را پربارتر می کند.
1- تبیین و تشریح قوانین مناقصات توسط استاد دوره آقای قره داغلی
2- سخنرانی و بیان نکات مهم توسط آقای آذری معاون محترم بازرسی امور جهادکشاورزی و محیط زیست سازمان بازرسی کل کشور
3- ارائه نکات مهم در حوزه شکایات، تخلفات و ... توسط آقای محمدی مدیرکل محترم دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارتخانه
4- در پایان دوره نیز عزیزان به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان پاسخ خواهند داد.
 
 
 
تعداد مشاهده خبر198 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal