در حوزه منابع انسانی باید نگاه مان را از کمیت به کیفیت تغییر دهیم.
جلسه شورای هماهنگی بخش کشاورزی استان البرز با حضور معاون محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی و هیئت همراه ایشان، ریاست سازمان جهاد کشاورزی ، و جمعی از مدیران کل ، معاونت ها و مدیریت ها در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان البرز روز پنج شنبه مورخ 25 مهرماه برگزار گردید.
1398/07/25
 
  
 
 

مهندس طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در این جلسه بیان نمود: ما باید با توجه به کمبود نیروی انسانی درسطح وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تغییر ساختار نیروی انسانی، از کمی به کیفی باشیم و از ظرفیتهای موجود نهایت استفاده را بکنیم.

آقای طلایی یکی از دغدغه های وزیر جهاد کشاورزی را آینده نیروی انسانی و مدیران آینده این وزارت عنوان کرد و افزود: به همین دلیل، موضوع نظام جانشین پروری و تربیت مدیران آینده از برنامه های جدی معاونت توسعه است. ایشان گفتند باید کاهش نیروی انسانی را فرصتی برای چابک سازی سازمان و استفاده از فن آوری های نوین بدانیم و لازم است نگاه خود را در بخش نیروی انسانی از کمیت به کیفیت تغییر دهیم.

ایشان افزود ساختارهای دولتی هیچ وقت پایدار نبوده و ما امروزه ظرفیت های خوبی مانند سازمان نظام مهندسی و تشکل های کشاورزی ، استارتاپ ها و ... را در سطح کشور داریم که دارای ظرفیت های بالایی هستند و می توانیم از ایده پردازی های این بخش ها به نحو مطلوب استفاده نمائیم.

ایشان در ادامه صحبت های خود استفاده از مدیران الکترونیک، بکارگیری تحصیل کردگان نخبه و جوان که بتوانند امور را به صورت فنی و اصولی مدیریت نمایند، را از جمله راهکارها عنوان نمودند و افزودند: استفاده از پیشنهادات و ایده های مفید و موثر افراد خلاق در سطح وزارت جهاد کشاورزی دنبال می شود و در صدد آن هستیم سامانه ای طراحی شود که افراد بتوانند ایده های خود را به راحتی مطرح و از آن دفاع نمایند.

مهندس طلایی گفت : استان البرز با توجه به نزدیکی به تهران و وجود مراکز آموزشی و تحقیقاتی یکی از استان های خاص کشور است و موفقیت ها و رتبه های کسب شده در زمینه های مختلف تولید در بخش کشاورزی و کسب رتبه برتر در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در سطح استان در سال 97 نشانگر همدلی، همکاری و موفق بودن مجموعه جهاد کشاورزی استان البرز می باشد.

آقای طلایی درخصوص افزایش فصل دهم قانون خدمات کشوری گفتند برای ترمیم حقوق همکاران در این دولت تلاش های فراوانی شده و اعمال بند 5 و 10 ماده 68 از جمله این اقدامات است.

در مورد اعمال افزایش های فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری هم مجموعه وزارتخانه و هم همکاران و نمایندگان مجلس پیگیری های فراوانی داشته اند و بارها با موانع مواجه شده ایم. اخیرا راهکار جدیدی را به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد کرده ایم که امیدواریم با قبول آن، این مشکل همکاران برای همیشه حل شود.

در این جلسه آقای سید مجید موسوی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان البرز طی گزارش مبسوطی سیمای جهاد کشاورزی استان را به سمع و نظر حاضرین رساند.

مهندس سید مجید موسوی ضمن برشمردن توانمندی ها و استعدادهای استان، مسائل و مشکلات سازمان را در چهار بخش شامل: اصلاح ساختار اداری ، تامین ساختمان ها و تجهیزات اداری سازمان و دستگاه های تابعه، توجه به امور رفاهی مجموعه خدوم سازمان و تامین بخشی از هزینه های سازمان از منابع ملی، مطالبی را ارائه و خواستار مساعدت و پیگیری مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در قالب کارگروه های ویژه شد.

مهندس سید مجید موسوی ضمن اشاره به ساختار تشکیلاتی سازمان و اعتبارات تخصیصی استان و نیاز سازمان و ادارات تابعه به ساختمان اداری مناسب از معاون محترم توسعه مدیریت و منابع درخواست نمود تا در حل این مشکلات، استان البرز را به صورت ویژه یاری نمایند.

ایشان همچنین بازنگری ساختار سازمان در بحث نیروی انسانی و پست های سازمانی مورد نیاز در بخش های مختلف سازمان را خواستار شد.

در پایان این سفر یک روزه، مهندس طلایی به همراه مدیران همراه، با پرسنل سازمان دیدار نمودند.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد مشاهده خبر596 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal