برگزاری جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با حضور آقای مهندس طلایی
جلسه شورای هماهنگی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با حضور آقای مهندس طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهادکشاورزی، مدیران کل ستادی، معاونین سازمان جهادکشاورزی و برخی مدیران شهرستان های استان برگزار گردید.
1398/07/10
 
 
 
 
 
 

آقای مهندس طلایی در جلسه شورای هماهنگی استان با تقدیر از رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین به دلیل ایجاد وضعیت ایده ال مد نظر معاونت توسعه مدیریت و منابع در انتصاب مدیران جوان و خانم ها، به تبیین شرایط خاص کشور در حوزه اقتصادی و سیاسی و محدودیت های بودجه ای در سال جاری پرداختند. ایشان با بیان ضرورت همکاری مدیران و همکاران به منظور گذار از شرایط امروز و مشارکت در مقابله با جنگ اقتصادی که دیگران برای کشور پدید آورده اند به ضرورت تدبیر و ایجاد امید برای حل مشکلات معاونت توسعه تاکید نموده و فرمودند مدیران باید وظیفه خود بدانند که بستر مناسب را برای واحدهای اجرائی فراهم نمایند تا همکاران شاغل در بخش های تخصصی با کمترین دغدغه به انجام وظایف محوله اقدام نمایند.

ایشان در ادامه صحبت های خود گفتند امروزه بخشی از نیازهای سازمان می بایست با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و تشکل های بخش کشاورزی مرتفع نمائیم. سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ظرفیت خوب و مناسبی برای انجام بخشی از وظایف وزارت متبوع در استانها و مراکز خدمات است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، بر لزوم استفاده از ظرفیت تشکل‌های برای توسعه بخش کشاورزی تاکید کرد. ایشان با بیان اینکه تشکل‌های بخش کشاورزی ظرفیت بسیار بالایی دارند که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای توسعه بخش استفاده کرد گفتند برای حل مشکلات باید با تدبیر از ظرفیت‌های ایجاد شده به خوبی استفاده شود، وی افزود وزارت جهاد کشاورزی همواره تلاش می‌کند چالش‌های بخش کشاورزی را به خوبی مرتفع کند‏ که تشکل‌ها، تعاونی‌ها و NGO ها می‌توانند در این راستا کمک کننده باشند.

آقای طلایی در ادامه بیانات خود در خصوص چابک سازی سازمان ها گفتند باید نگاه های خود را در حوزه منابع انسانی تغییر دهیم و به دنبال کشاورزی هوشمند باشیم و کاهش نیروی انسانی را فرصتی برای چابک سازی سازمان و استفاده از فن آوری های نوین بدانیم. با ایجاد کشاورزی هوشمند به دنبال ارتقای کیفیت نیروها هستیم نه کمیت آن، بنابراین با کوچک‌سازی تشکیلات در جهت کیفی‌سازی نیروها باید حرکت کرد.

معاون وزیر در امور توسعه مدیریت و منابع، به اهمیت مراکز جهاد کشاورزی و ارتباط تنگاتنگ آنها با کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد: بیشترین حجم کار و فعالیت بر عهده مراکز جهاد کشاورزی است که زحمات زیادی را متحمل می‌شوند بنابراین فرقی بین مسئول مرکز و مسئولین سازمان و وزارت متبوع نیست .

ایشان با بیان این که استان قزوین در بخش کشاورزی بسیار توانمند است که می‌توان از ظرفیت‌های موجود به نحو شایسته استفاده کرد، گفت: جدیت و پیگیری مجموعه جهاد کشاورزی باعث افزایش و ارتقای شاخص کشاورزی در این استان شده است. ساختار فعلی سازمان می بایست متناسب با ماموریت های جدید و از محل ظرفیت های موجود به روز رسانی شود.

وی افزود: استان قزوین شاخص اصلی اقتصادی بالایی در بخش کشاورزی دارد، ‌در تولید مرغ و تخم‌مرغ در کشور مطرح است و این امر باعث شده تا توقعات از این استان و مسئولین آن بالاتر باشد.

ایشان در پایان صحبت های خود آموزش کارکنان و مدیران و توانمندسازی آنها از برنامه های مهمی شمردند که معاونت توسعه مدیریت و منابع به دنبال اجرای آن است.

همچنین در این نشست، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: جهاد کشاورزی قزوین جزو سازمان‌هایی است که اقدامات خوبی طی چند سال گذشته انجام شده است .

فاطمه خمسه افزود: تمام تلاش ما بر این است که مشکلات همکاران با هماهنگی سازمان مدیریت استان حل شود .

   
 
 
 
تعداد مشاهده خبر314 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal