برگزاری مجمع معاونین توسعه مدیریت و منابع منطقه 1 با حضور مهندس طلایی
مجمع منطقه 1 معاونین توسعه مدیریت و منابع با حضور معاونین تعدادی از استان ها، مدیران کل ستادی و آقای مهندس طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع در قزوین برگزار گردید.
1398/07/10
 
 
 
 
 
 

مهندس طلایی در این جلسه از استان هایی که در مسیر پیاده روی اربعین به زائرین خدمت می کنند تقدیر نمودند. ایشان در ادامه صحبت های خود به برنامه معاونت برای حضور در استان ها به منظور بازدید میدانی از مشکلات و مسائل استان ها، لزوم استفاده از نظرات اساتید منابع انسانی استان ها در مجامع منطقه ای تاکید نموده و بیان داشتند در هر مجمع منطقه ای باید تعدادی از مشکلات استان ها بررسی و برای حل آن راه کار پیدا کنیم.

آقای طلایی در ادامه صحبت های خود گفتند بخشی از نیازهای ما در حوزه منابع انسانی می بایست با جایگزینی آن با تکنولوژی مرتفع گردد و اینطور نیست که لزوما در ازای هر فردی که بازنشسته می کنیم می بایست یک نفر نیرو جایگزین شود. در جایگزینی نیرو صرفا می بایست شایسته سالاری و جذب نیروی کارآمد مد نظر قرار گیرد.

طلایی تصریح کرد : وجود ابزار مناسب و نیروی انسانی زبده می تواند از بروز چالش ها در بخش کشاورزی جلوگیری کند. وی بر لزوم اهمیت استفاده مناسب از تکنولوژی ، علم نوین و مدیریت مناسب در منابع انسانی تاکید کرد. طلایی یاد آور شد: تا سال 1400 باید 30 درصد نیروهای انسانی را کاهش داد و نیرو ها را از کمیت به کیفیت ارتقا دهیم .

آقای طلایی درخصوص افزایش مواد فصل دهم قانون خدمات کشوری گفتند پی گیری اصلاح احکام حقوقی همکاران و اعمال افزایشات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری جزو برنامه های اصلی معاونت است. افزایش امتیازات فصل دهم تنها خاص کارکنان وزارت متبوع نیست و تا کنون 22 دستگاه از این امتیاز بهره مند نشده اند و امیدواریم که این افزایش در سال جاری اعمال گردد. نیاز همکاران تنها مرتفع نمودن درخواست های مادی آنها نیست و مدیران منابع انسانی می بایست به رعایت کرامت انسانی همکاران و مراجعین توجه جدی داشته باشند.

در خاتمه ایشان بیان داشتند پشتیبانی از واحدهای اجرایی علیرغم مشکلات فراوانی که وجود دارد می بایست به طور جدی مد نظر معاونت توسعه قرار گیرد. بخش مسکن مشکل مهمی برای همکاران سازمان هاست که باید تا حدودی مرتفع شود. نظام ایده پردازی از برنامه های سال جاری معاونت توسعه می باشد که بستر اجرایی کردن آن می بایست توسط معاونین توسعه فراهم گردد.

طلایی گفت: چابک سازی نیازمند داشتن رویکرد علمی و تخصصی است و ادبیات و رویکرد ما باید مبتنی بر علم توسعه باشد که در این میان برون سپاری هم باید جدی گرفته شود.

در ادامه معاونان توسعه مدیریت و منابع سازمانهای جهاد کشاورزی استانها مشکلات خود را مطرح کردند.

 
 
 
 
تعداد مشاهده خبر183 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal