به تصویر کشیدن ابتکارات و اقدامات مهندسی جنگ، تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ جهادی دارد
نشست مشترک اداره کل امور ایثارگران و کانون جهادگران جهاد سازندگی با حضور محمد تقی امانپور مدیرعامل کانون جهادگران و سید حمزه رضوی مشاور وزیر و مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
1399/09/26

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران، در ابتدای این نشست که به منظور هم افزایی و هماهنگی بیشتر در حوزه همکاری در زمینه های فرهنگی و پژوهشی صورت گرفت، مدیرعامل کانون جهادگران جهاد سازندگی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل نشستی با حضور مسئولین اداره کل امور ایثارگران و یادگاران شهدای جهادگر، بر ساخت سریالی با هدف ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی با محوریت نگاه رسانه ای شهید آوینی تاکید کرد و گفت: همان گونه که در عرصه دفاع مقدس، مجموعه روایت فتح به عنوان محصولی شاخص، منحصربفرد و تراز اول مطرح است، لازم است تا در چنین سطحی، فعالیتهای جهاد و اقدامات شهدای جهادگر به تصویر کشیده شود و بر اساس منطق حاکم بر مجموعه برنامه های روایت فتح، در جامعه ما تاثیرگذار باشد.

وی افزود: منطق حاکم بر تولید و تدوین مجموعه روایت فتح، جستجو و پیگیری و روایتگری از حضور مردم در جبهه ها و چگونگی تاثیر گذاری آنان در دفاع مقدس بود که فرایندی از ثبت نام یک رزمنده در مسجد و اعزام وی تا حضور و نقش او در خط مقدم و حتی جانبازی یا شهادت وی را ثبت و ضبط می کرد.

امان پور تصریح کرد: روایت فتح به دنبال نوآوری در این عرصه بود و با تلفیق تصویر و نربشن، مکتبی فکری را شکل داد و توانست با جذب مخاطب، باعث استمرار راه شهدا باشد.

وی با اعلام اینکه «به تصویر کشیدن شخصیت و نقش شهدای جهادگر و همچنین ابتکارات و اقدامات انان در عرصه مهندسی جنگ، تاثیر بسزایی در ترویج فرهنگ و مدیریت جهادی در جامعه دارد.» خاطر نشان ساخت: لازم است تا دوباره با یادآوری آن خاطرات، فرهنگ سازی کنیم و با بهره گیری از ظرفیتها و توانمندی های حرفه ای در عرصه سینما، این فرهنگ را به نسلهای بعد انتقال دهیم.

در بخش دیگری از این نشست، سید حمزه رضوی مشاور وزیر و مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، ضمن تشکر از دغدغه مندی پیشکسوتان جهاد گفت: حضور و همنشینی با چنین جمع هایی باعث می شود که با انگیزه و روحیه پدرانمان بیشتر اشنا شویم. ما خودمان را در برابر نسل فعلی و نسل های آینده مسئول می دانیم و از این رو لازم است تا یاد و خاطره شهدای جهادگر را زنده نگه داریم و نگذاریم اقدامات و ابتکارات و فعالیتهای این شهدا در دوران دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود.

وی با اشاره به اینکه «ما میراث دار شهدا هستیم و باید برای حفظ آرمان آنها و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم» افزود: جهاد با اعزام 540 هزار رزمنده، نقش مهمی در جنگ را بر عهده داشت و وظیفه خطیری که امروز بر عهده ماست، خدمت رسانی به ایثارگران است که بخشی از آن، حفظ هویت سنگرسازان بی سنگر با استفاده از ابراز و تکنولوژی های روز جامعه است. هویتی که در ترویج فرهنگ جهادی و زنده شدن نام و یاد جهادگران است.

لازم به ذکر است در این نشست که با حضور محسن امیریان از فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد و عضو هیات مدیره کانون جهادگران، علی لدنی تهیه کننده و مدیر عامل موسسه زیتون سبز، حسن اسفندیار مدیر روابط عمومی کانون جهادگران و همچنین صادق صدقگو معاون فرهنگی و پژوهشی، علیرضا بارگاهی رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و زهرا شادلو رئیس اداره فرهنگی و ارتباطات تشکیل شده بود، اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی تولید محتوای بصری به منظور ترویج روحیه جهادی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهادگر پرداختند و در پایان این جلسه، کارگروهی به منظور برنامه ریزی تولید و نشر محتوا تشکیل شد.

تعداد مشاهده خبر1163 بار
تصاویر مرتبط

  • sdd_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal