معضل بیکاری فرزندان رزمندگان جهادگر از مهمترین دغدغه ها و مطالبات جدی آنهاست
نشست مشترک اداره کل اشتغال و کارآفرینی و صندوق اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
1398/10/09

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران، در این نشست که در دفتر مدیرکل امور ایثارگران و با حضور عبدالله فاتحی و صادق صدقگو معاونین وی و بهزاد نیشابوری رئیس اداره برنامه ریزی و بودجه مسکن و اشتغال این اداره کل برگزار شد، سید حمزه رضوی مدیرکل امور ایثارگران به روند فزاینده مراجعات ایثارگران جهادگر به این اداره کل اشاره کرد و گفت: علی رغم مشکلات مختلف و عدیده‌ای که ایثارگران جهادگر خصوصاً نیروهای مردمی اعزامی از جهاد سازندگی به جبهه ها در حال حاضر با آن مواجه هستند، معضل بیکاری و عدم اشتغال فرزندان این عزیزان از مهمترین دغدغه ها و مطالبات جدی آنهاست.

وی افزود: بهره گیری از توانمندی فرزندان شهدا و جانبازان در سیستم های اداری و دولتی نیازمند اخذ مجوزهای لازم از نهادهای متولی مثل سازمان امور اداری و استخدامی کشور و موافقت سازمان برنامه و بودجه است که باید این موضوع نیز به صورت سهمیه ایثارگران در روند به کارگیری سراسری در آزمونهای استخدامی لحاظ شود که در حال حاضر، چنین شرایطی برای این سیستمهای متولی امر، مهیا و در دسترس نیست.

رضوی با اعلام اینکه «برنامه ریزی و پیگیری های این اداره کل، صرفاً برای اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان خلاصه نمی شود» تصریح کرد: اکثر مراجعین به این مرکز، رزمندگان فاقد مجروحیت اعزامی از جهاد سازندگی سابق به جبهه های نبرد حق علیه باطل هستند که فرزندان ایشان فاقد شغل هستند که ضروری است این مطالبه به حق و مغفول مانده نیز مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: تجربه نشان داده است که حضور فرزندان ایثارگران در سیستمهای دولتی و غیر دولتی، منشا اثرات مثبت و ماندگار متعدد است که تقویت روحیه و فرهنگ جهادی در عرصه خدمت رسانی مهمترین آنهاست.

سید حمزه رضوی گفت: بر این اساس ضروری است تا در حوزه‌های مربوط به کارآفرینی و اشتغالزایی در بخش خصوصی، ارائه تسهیلات یا مشاوره هدفمند برای ایجاد کسب و کارهای نوین، این موضوع نیز مورد توجه واقع شود.

در ادامه این نشست، مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران به روند تخصیص اعتبارات و تسهیلات اشتغالزا به فرزندان شاهد و جانبازان اشاره کردند و خواستار تخصیص سهم 15 درصدی ایثارگران در تسهیلات مربوط به بخش کشاورزی شدند.

تعداد مشاهده خبر163 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal