گرامیداشت یاد و خاطره «جهادگر شهید آرجرون آزوریان»
1398/10/04

در سالروز میلاد پیامبر اولوالعزم الهی و بشارت دهنده صلح و دوستی حضرت عیسی مسیح (ع) ، یاد و خاطره «جهادگر شهید آرجرون آزوریان» را گرامی می داریم.

او چهارمین فرزند خانواده و متولد سال 1330 در شهرستان تبریز بود. او در سن شش سالگی پدرش را از دست داد و از این رو، پس از مقطع چهارم ابتدایی، ترک تحصیل کرد و در شرکت ماسه‌شویی و سنگ‌شکنی در شهر مشهد مشغول به کار شد.

آرجرون با تلاش فراوان، یک کامیون به صورت اقساطی خرید و در سال 1353 ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌های میشل و سرگی شد.

آرجرون درسال 1361 از ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان تهران برای ارسال کمک های مردمی عازم منطقه عملیاتی جنوب شد. وی در آن مقطع دو کامیون داشت که هر دو را برای این مأموریت پانزده روزه روانه جبهه کرد؛ یکی به رانندگی خودش و دیگری به رانندگی شاگردش (احمد گرجیان) که اهل نیشابور بود.

آنها پس از بارگیری کمکهای مردمی به اهواز رفتند و بار کامیون را آن جا تخلیه نمودند . مدت سه روز در آن جا ماندند و سپس برای حمل مهمات و نیرو در تاریخ 7/12/1361 به خط مقدم، جبهه چنانه اعزام شدند.

ماموریتی که آغازی برای حیات طیبۀ آنان شد و شهیدان بزرگوار آرجرون آزوریان و احمد گرجیان را آسمانی کرد.

در آستانه آغاز سال نو میلادی ، به روح مطهر همه شهدای والامقام ارامنه خصوصاً «جهادگر شهید آرجرون آزوریان» درود و سلام می فرستیم.

   

 

تعداد مشاهده خبر65 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal