جشن دوسالگی نشریه الکترونیکی، فرهنگی، خبری «پُل» برگزار شد
نشریه الکترونیکی فرهنگی، خبری «پُل» با تلاش گروه جهادی اعضای هیئت تحریریه آن به دوسالگی خود رسید. اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، برای قدردانی از این گروه جهادی، عصر روز یکشنبه (26 آبان) مراسم جشن دوسالگی این نشریه را باحضور مدیرکل، روسای ادارات، کارکنان و اعضای تحریریه برگزار کرد.
1398/08/28
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل ایثارگران؛ سید حمزه رضوی مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، ضمن خوشآمدگویی به همه دعوت شدگان به مراسم و قدردانی از اعضای تحریریه نشریه «پُل» اظهار داشت: تهیه محتوا و تولید نشریه، بصورت دلی و جهادی انجام می‌شود و مطمئنا اگر قرار بود اعضای هیئت تحریریه در برابر دریافت پول این قدم‌‌ها را بردارند، نشریه به این حد از موفقیت نمی‌رسید. وقتی یک ایثارگر عکس و مصاحبه خود را در نشریه می‌بیند، خوشحال می‌شود و خدمت به جامعه ایثارگری زیباست.  

وی خطاب به اعضای تحریریه درخصوص استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود و پرهیز از تکرار، گفت: از نویسندگان، مصاحبه شوندگان و علی‌الخصوص از جوانان خوش‌فکر و خلاق که تا به‌حال کمتر استفاده شده بهره ببرید و حتی در تصاویر و عکس‌ها نیز بدنبال موضوعات بِکر باشید و از عکس‌هایی که در آلبوم‌های استان‌ها خاک می‌خورد بیشتر استفاده کنید.

فتح‌الله نادعلی سردبیر سابق نشریه «پُل» نیز در این مراسم گفت: روند کار نشریه «پُل»، آکنده از حضور روح پاک شهدا است. باید اعتراف کنم که در هیچ کجای کشور، شهدا اینچنین یک نشریه‌ای را با فراز و نشیب‌های مختلف حمایت معنوی نکردند. حتی یادم می‌آید زمان انتشار اولین شماره آن، همگی این حس را داشتیم که شهدا نه تنها دعا می‌کردند بلکه حضور نیز داشتند.  

وی افزود: حتی در نامگذاری نشریه هم می‌شد حضور شهدا را درک کرد؛ نام آن برگرفته از پُل‌های تاسیس شده توسط مهندسی رزمی جنگ جهاد در دوران دفاع مقدس است و امروز خود نشریه، پُلی میان ارزش‌های دوران دفاع مقدس تا همیشه‌ی تاریخ و تا زمانی که تفکرات و روحیات دفاع مقدسی در اعضای هیئت تحریریه آن ادامه داشته باشد، شده و از حمایت شهدا برخوردار است؛ قطعا تا زمانی که این روحیه در فرآیند تولید نشریه پُل وجود دارد، شهدا همچنان نظر خواهند کرد.

نادعلی، ادامه داد: اما یکی از محاسن هیئت تحریریه نشریه «پُل» این است که همگی از ابتدا خود را به نقد می‌کشیدند و براساس انتقاداتی که از خود داشتند، طراحی‌های جدیدی را در شکل و محتوای نشریه اعمال می‌کردند. در واقع دنیا یک آفریده است، آفریده‌ها متغیرند، متغیرها محدودند، محدودها نیاز به تقویت دارند و تقویتشان می‌بایستی همراه با خواست مخاطب، فن‌آوری و تفکرات نوین باشد. هرجا متغیری را می‌بینیم حتما اصل این تغیر، نشان از محدود بودن آن است. هر جریانی که در دنیا موجود است نیز این ویژگی‌ها را دارد. ما نیز متغیر هستیم و امروزمان باید با دیروزمان متفاوت باشد و باید فردای ما بالاتر و بهتر از امروز شود. همینطور دست‌پرورده‌هایمان نیز مانند این نشریه، که خلق شده دست خودمان می‌باشد باید این ویژگی را داشته باشد و تاثیرات آنها نسبت به خودمان و مخاطبانش رو به تکامل بوده و همزاد با یک جریان فکری نوین باشد. درحال حاضر جامعه ما به سمت‌وسویی می‌رود که به شدت فن‌آوری‌پایه، نوین و مردم محور فکر می‌کند. یعنی تمام میزهای پژوهشی، تحقیقاتی و مطالعاتی استکبار اروپایی و آمریکایی و حتی رقبا در منطقه و جهان، براساس تفکرات انسان پژوهشگر و پویا، طراحی‌های تاثیرگذاری بر مخاطب بوجود می‌آروند. بنابراین ما هم باید باتوجه به این نکته که تهدیدات فرهنگی اختصاصا مردم محور است، سه اصل گفته شده را برای نشریه خود درنظر بگیریم.  

سردبیر سابق نشریه تاکید کرد: ما باید در هدفگذاری‌های خود به سمت یک تقابل هوشمندانه برویم، نه اینکه فقط بخواهیم صفحات را پُر کرده و از اصل هدف تولید نشریه فرار کنیم. این اوج یک سقوط ابزار فرهنگی است که انسان نداند وقتی ماشه قلم خود را می‌چکاند، چه نوع رگباری از درون قلمش بیرون می‌آید و روی چه کسانی هدفگذاری می‌کند. امیدوارم نشریه الکترونیکی، فرهنگی، خبری «پُل»، با حمایت‌های جناب آقای مهندس رضوی مدیرکل محترم امور ایثارگران و همت عالی اعضای این تحریریه، روند موثری را داشته باشد و در حوزه تخصصی‌اش تاثیرگذار و مورد رضایت خداوند و بسترساز دولت کریمه حضرت مهدی (عج) باشد.

عسکر نوروزی معاون فرهنگی اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی نیز در ادامه مراسم گفت: این نشریه نشان دهنده شخصیت فرهنگی تمام اعضای اداره کل امور ایثارگران است و طبیعی می‌باشد دوستان شاغل در غیر بخش‌های فرهنگی اداره که در نشریه قلم زدند و به‌نحوی در تولد و ادامه حیات آن نقش داشته‌اند، شخصیت فرهنگی‌ای دارند که شایسته سرمایه‌گذاری در سطح وزارتخانه و جامعه ایثارگری هستند.

وی افزود: انسان‌ها از طرفی با یک دنیای نوین مواجه هستند و از طرفی، با دنیای دیگری که البته با تکنولوژی هم بیگانه نیست اما اساس آن، «ایمان و معنویت» است. هرجا که ایمان انسان تضعیف شود و انسان اساس انجام کار را از خود بداند، آنجا لحظه سقوط‌اش است. ظهور و بروز و استمرار نشریه «پُل» نیز با توجه به اصل ایمان و معنویت و عنایت شهدا بوده است.  

معاون فرهنگی یادآور شد: باوجود اینکه اعضای این هیئت تحریریه، در بخش‌های مختلف اداره مشغول به کار هستند و وظایف متعددی را بر دوش دارند اما نشریه پُل، در موعد مقرر به چاپ می‌رسد. بنابراین قبول کنید که این کار ما نیست و عنایت خاصه شهدا بر آن است. امیدوارم این نشریه همچنان پابرجا بماند و برای مخاطبان مختلف جامعه ایثارگری جالب توجه باشد.

تعداد مشاهده خبر185 بار
تصاویر مرتبط

  • hghg_0
  • zdfxv_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal