نشست مشترک کارگروه تبیین نقش جهاد در موزه دفاع مقدس برگزار شد
نشست مشترک کارگروه تبیین نقش جهاد در موزه دفاع مقدس باحضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
1398/08/14

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی؛ سیزدهم آبان‌ماه، نشست مشترک کارگروه تبیین نقش جهاد در موزه دفاع مقدس، با حضور مهندس طلایی معاون مدیریت و توسعه منابع، سید حمزه رضوی مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، اعضای کمیسیون مرکزی ایثارگران، دکتر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مهندس شریفیان رئیس سابق مرکز تحقیقات جنگ جهاد و سردار سپهری مدیرگروه پژوهش موزه دفاع مقدس، برگزار شد.  

در این نشست، مهندس طلایی گفت: ما باید در زمینه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، همکاری‌های مستمر و نزدیکی با باغ موزه انقلاب اسلامی داشته باشیم و مهندس حجتی نیز تاکید کرده‌اند که وزارت جهاد کشاورزی هرگونه همکاری را در این زمینه و موضوع راهیان نور، با باغ موزه انجام می‌دهد.

دکتر جعفری نیز گفت: باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آمادگی دارد فضای لازم برای همایش آثار جنگ جهاد را در اختیار بگذارد. همچنین باغ موزه، در بخش تدوین محتوا، انتشارات و تاریخ شفاهی، همکاری لازم را با اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی خواهد داشت.

در ادامه مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تاکید کرد: باید از فضای مجازی برای به نمایش درآوردن نقش سنگرسازان بی‌سنگر در دفاع مقدس استفاده شود.

همچنین در ادامه جلسه، نمونه کارهای دو گروه از شرکت‌های دانش بنیان که در موزه فضای مجازی، ارائه شده بود، نشان داده و قرار شد باهمکاری باغ موزه انقلاب اسلامی دفاع مقدس، از توان تکنیکی این گروه‌ها استفاده شود.

لازم به ذکر است؛ موضوعات مطرح شده در این جلسه بطورکلی عبارتند از:

-      شناسایی و جمع‌آوری آثار مربوط به مرکز تحقیقات مهندسی جنگ جهاد

-      تصمیم‌گیری در مورد نحوه جمع‌آوری و انتقال ادوات جنگی و مهندسی جنگ جهاد به باغ موزه

بحث در مورد اختصاص فضایی در باغ موزه برای نمایش آثار جنگ جهاد (در پایان قرار بر این شد مبنای کلیه فعالیت‌های مربوط به شناسایی و جمع‌آوری اسناد و آثار جنگ جهاد، پروژه نقش جهاد در دفاع مقدس باشد که مطالعات آن قبلا انجام شده است.)
تعداد مشاهده خبر170 بار
تصاویر مرتبط

  • ع_0
  • ه_0
  • هه_1
  • ف_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal