گردهمایی بزرگ ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
گردهمایی بزرگ ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با حضور دکتر دانش جعفری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، مقامات استانی و مدیرکل امورایثارگران وزرات جهادکشاورزی روز پنجشنبه یازدهم مهرماه در هتل ثامن مشهد برگزار شد.
1398/07/13
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امورایثارگران، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  طی سخنانی در این گردهمایی اظهار داشت: جهاد سازنگی یکی از اولین نهاد هایی بود که با فرمان امام راحل(ره) تاسیس شد و همه اقشار اعم از دانشجو، طلبه ، مهندس  ، پزشک ، کارگر و ... در آن حضور داشتند و پشتیبانی مهندسی این نهاد موفقیتهای گسترده ای در آبادانی روستاها و مناطق محروم  بدست آورد .
دکتر دانش جعفری افزود: حرکت جهاد سازنگی به سمت جبهه ها یک حرکت خودجوش بود که ریشه در آگاهی جهاد گران داشت ، جهاد در جبهه تکامل یافت و حرکتهای اولیه پشتیبانی و تدارکات به حرکتهای مهندسی و کار های پیچیده مهندسی در زمان جنگ ، تغییر شکل یافت.
وی ادامه داد: در ترکیب گردانهای مهندسی جهاد سازندگی فقط 10 درصد عضو جهاد و 90  درصد آن نیروهای مردمی بودند که آموزشهای مهندسی می دیدند و به جبهه اعزام می شدند.
وی گفت: امروزه شکل جنگها ی مهم دنیا ، جنگ اقتصادی است که به مراتب پیچیده تر از جنگهای نظامی است ودشمن در این نو.ع جنگها ،  ضعفهای اقتصادی  را هدف می گیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  تاکید نمود: اگر در سالهای گذشته گردانهای مهندسی جهاد در خدمت جنگ نظامی بودباید" همان گردانها و ظرفیتهای علمی و تجربی جهادگران و نیروهای انقلاب" در جهت تقویت اقتصاد کشور بکار گرفته شود.
دکتر دانش جعفری بیان کرد: تحریمها نشان داد که ما ضعفهای بزرگی داریم و برای ناامیدی دشمن از تحریم دوباره باید از نظر اقتصادی قوی باشیم و چرخه های تولید را در داخل تکمیل کنیم یعنی هرچه تولید می شود باید تولیدات مرتبط با تولید مورد نظر هم در مملکت تکمیل شده تا روز بروز پیشرفت داشته باشیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  خاطر نشان کرد :   وجود افتخارات بزرگی نظیر طرح محرم ، مدیون تلاشهای بزرگانی چون مهندس رضوی ، مهندس طرحچی و مهندس ساجدی  بود که در آن خط لوله 45 کیلومتری از خارک به بندر طاهری احداث گردید تا صادرات نفت ایران از بمباران عراق محفوظ بماند.
وی اظهار داشت: اگر روحیه و فرهنگ جهادی در سطح کشور حاکم شود و فکر ها فکر جهاد ی شود ، همه مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی ایران حل خواهد شد.
تعداد مشاهده خبر184 بار
تصاویر مرتبط

  • 2232_0
  • سسس_0
  • یییی_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal