تشریح نقش مهندسی در جنگ و پرداختن به آن جذابیت بیشتری برای نسل امروز دارد
دکتر پیروز حناچی گفت: یکی از موضوعات مغفول مانده در مباحث مربوط به دفاع مقدس، تشریح نقش مهندسی در جنگ است که پرداختن به آن جذابیت بیشتری برای نسل امروز دارد.
1398/06/30
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امورایثارگران، دکتر پیروز حناچی در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد؛ که روز پنجشنبه 28 شهریور، در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: افتخار من این است که شروع خدماتم با مهندسی جنگ جهاد سازندگی بوده است که با گردان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد آذربایجان شرقی در گیلان غرب همکاری می کردم.

وی خاطرنشان کرد: در مهندسی جنگ جهاد، غیر ممکن‌ها، ممکن می شد که نمونه بارز آن پل خیبر بود که به طول 14 کیلومتر روی آب و بدون پایه، پلی نصب شد. همه کارخانجات در آن به کمک ما آمدند و من افتخار داشتم در مراحل نصب آن‌ در کنار برادران جهادگر حضور داشته باشم.

شهردار تهران یادآور شد: قبل از آن پلی که به طول 2 کیلومتر در جنگ اعراب و اسراییل نصب شده بود در دانشگاه های جنگ تدریس می‌شد که جهادگران با احداث پل خیبر، این رکورد را شکستند.

حناچی گفت: جهادگران با احداث زنجیره بیمارستان های صحرایی، رکورد زمانی جراحت تا اولین اتاق عمل را که تا قبل از آن مربوط به جنگ ویتنام بود، شکستند.

وی تصریح کرد: این خدمات و افتخارات بر اساس روحیه جهادی و اعتماد به نفس و خودباوری بود که امام خمینی (ره) و شهدا به ما یاد دادند.

حناچی افزود: خودباوری مبنای انجام کارها بود، با دست خالی راهی پیدا می شد و هیچ چیز غیر ممکن نبود.

شهردار تهران اذعان کرد: 8 سال دفاع مقدس علی رغم تمام سختی ها و مشکلات باید چراغ راه آینده باشد و تشریح وجوه مثبت آن برای آینده کشور و استمرار انقلاب اسلامی لازم است.

تعداد مشاهده خبر67 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal