آیین نامه برای بند خ ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه در مورد هشت سال سنوات ارفاقی همسران و فرزندان شهدا
افسوده مسعودی معاون امور شاغلین و بازنشستگان اداره کل امور اداری معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت جهاد کشاورزی در اولین وبینار سراسری مدیران اداره امور اداری وزارت جهاد کشاورزی، گفت: آیین نامه برای بند خ ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه در مورد هشت سال سنوات ارفاقی همسران و فرزندان شهدا ابلاغ نشده است.
1399/06/30

معاون امور شاغلین و بازنشستگان؛

پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) به روز رسانی شده است

معاون امور شاغلین و بازنشستگان اداره کل امور اداری از به روزرسانی اطلاعات کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) خبر داد.

افسوده مسعودی معاون امور شاغلین و بازنشستگان اداره کل امور اداری معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت جهاد کشاورزی در اولین وبینار سراسری مدیران اداره امور اداری وزارت جهاد کشاورزی، گفت: آیین نامه برای بند خ ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه در مورد هشت سال سنوات ارفاقی همسران و فرزندان شهدا ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: در این مهم ابتدا باید بار مالی آن پیش‌بینی شود؛ البته از جمله مشکلات موجود در این ابلاغیه همکارانی هستند که 22 سال سابقه خدمت دارند که با استفاده از هشت سال سنوات ارفاقی و در مجموع با 30 سال خدمت می توانند از دستگاه مورد نظر منتزع شوند.

معاون امور شاغلین و بازنشستگان ادامه داد: بر اساس مطالعه آیین نامه برای این موضوع خلاهای در این بخش وجود دارد که با توجه به میانگین دو سال آخر دریافتی به نفع افراد نیست و در صورت اجرا شدن آن، حقوقشان کاهش می یابد.

مسعودی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید این موضوع را در بودجه سنواتی خود آنها را لحاظ کند، افزود: در صورتی که این مبلغ به حساب صندوق های بازنشستگی هر فرد واریز شود؛ با توجه به میانگین دریافتی، حقوقشان تعیین خواهد شد.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی این موضوع را به دفتر برنامه و بودجه برای تامین اعتبار آن منعکس کرده است و در اولین فرصت توسط مدیرکل محترم به استانها ابلاغ خواهد شد تا استان‌ها با توجه به درخواستشان بتوانند از آن استفاده کنند.

پرداخت مابه التفاوت تغییر بابت دو صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی برعهده فرد است

معاون امور شاغلین و بازنشستگان در بخش دیگری از صحبت های خود درباره پرداخت مابه التفاوت تغییر بابت دو صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی، گفت: مطابق تبصره 3 ماده قانون نقل انتقال مصوب 1365، پرداخت مابه التفاوت تغییر صندوق به عهده شخص است و این موضوع اجتناب ناپذیر است.

مسعودی ادامه داد: علاوه بر آن در آیین نامه اجرایی تبصره 3 قانون نقل و انتقال در بندهای 1، 2 و 3 نیز به کرات تکرار شده که پرداخت مابالتفاوت آن بر عهده شخص است.

وی با اشاره به اینکه ایثارگران دارای امتیاز برای تغییر دو صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی هستند، یادآور شد: بر این اساس در اردیبهشت 99 به استانها ابلاغ شده که برابر با موضوع بند خ ماده 88 قانون برنامه توسعه ششم ایثارگران و از جمله رزمندگان بالای 12 ماه سابقه جبهه (داوطلبانه و یا غیر داوطلبانه مطرح نشده) می‌توانند بابت 15 سال سنوات خدمتی، از مقرری استفاده کنند و این موضوع صرفاً برای افراد شاغل در دستگاه قابلیت اجرایی است.

معاون امور شاغلین و بازنشستگان ادامه داد: البته این موضوع نیز مستلزم پیش بینی در بودجه سنواتی در سال جاری خواهد بود.

وی درباره برنامه های اداره کارگزینی و بازنشستگی، گفت: یکی از شاخص ترین برنامه ها مربوط به پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری (پاکنا) بوده که زحمت زیادی برای به روزرسانی اطلاعات این سامانه کشیده شده است.

مسعودی افزود: در خصوص بند الف تبصره 21 قانون برنامه و بودجه سال 99 و همچنین بند 2 ماده 4 ضوابط اجرایی بودجه سال 99 تاکید شده که باید تمام اطلاعات مربوط به کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد کار مشخص، قرارداد کار کارگری در پایگاه طلاعات کارکنان نظام اداری درج شود.

وی ضمن ارایه توضیح در خصوص سامانه پاکنا، یادآور شد: در گذشته از فرم شماره 6 و فرم آماری استفاده می شده که با راه اندازی این سامانه میتوان تمام اطلاعات را از سامانه پاکنا استخراج شود.

مسعودی با تأکید بر اینکه 61 میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان نیاز داریم، بیان کرد: در فوق العلاده حمایت قضایی ابهام کوچکی در آیین‌نامه اجرایی وجود داشته که در صورت رفع ابلاغ خواهد شد
تعداد مشاهده خبر941 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal