مجموعه فرهنگی ورزشی زیتون سبز

مجموعه فرهنگی ورزشی زیتون سبزبه لحاضداشتن امکانات و سالنهای مجهز،دستگاه های مدرن ورزشی، به کارگیری مربیان با دانش و با تجربه و امکانات رفاهی همچون پارکینگ اختصاصی ورستورانتبدیل به یک پایگاه سلامت و قهرمانی در رشته های مختلف ورزشیگردیده است

از سوی دیگر کسب بیش از 100 مدال رنگارنگ در مسابقات مختلف داخلی و بین المللیو همچنین استفاده باشگاه ها و ورزشکاران حرفه ای از امکانات مجموعه جهت آماده سازی و تمرینات ورزشی ، نمایانگر موفّقیت این مجموعه در بعد قهرمانی است که از جمله این موارد می توان به تمرین تیم ملی پرورش اندام در سالن بدنسازی مجموعه و باشگاه بسکتبال مهرام قهرمان ایران و آسیا در سالن چندمنظوره مجموعه اشاره نمود.

1- سالن چند منظوره

مجموعه زیتون مجهز به سالن چند منظورهبا کفپوش استاندارد جهت بهره برداری برای رشته ای فوتسال ، بسکتبال ، والیبال و بدمینتون می باشدو برای انجام مسابقات و تمرین تیم های حرفه ایمناسبخواهد بود.

این سالن دارای2 رختکن کاملاً مجزابرای تیمها و اطاق مخصوص داوران است ، و ازلحاظ زیر سازی و قابلیت ضربه گیری ، از بهترین سالن های کشور می باشد. همچنین این سالنگنجایش تماشاچیان به تعداد 300 نفررا دارد.


2- سالن استخر

شنا، مهارت یا ورزش شناور ماندن و حرکت، درون آب است.
شنا کردن به معنی حرکت انسان، حیوانات بدون هر گونه کمک خارجی درون آب می‌باشد. آموختن شنا، علاوه بر تقویت جسم، در مواقع اضطراری و افتادن ناگهانی درون آب، زندگی انسان را نجات خواهد داد. انسان باید شنا کردن را یاد بگیرد.یادگیرندگان شنا، تمرین‌های خود را اغلب دراستخرهای کم عمق و کناره دریاها شروع می‌کنند. آنها ابتدا شناور ماندن روی آب و سپس حرکت‌های پا را می‌آموزند و در پایان حرکت‌های دست را نیز یاد خواهند گرفت. برای شنا کردن آسان و روان، شناگران در مفاصل اصلیشان، به انعطاف‌پذیری مطلوبی نیاز دارند.شناگران تازه کار باید چگونگی حرکت‌های هماهنگ دست با نفس کشیدن را تمرین کنند. شناگران، معمولاً یک یا چند شنا می‌آموزند.

سالن استخر مجموعه زیتون یکی از بهترین سالنهای شهر تهران می باشد. این سالن دارای دو استخر بزرگسالان به اندازه 25* 12.5متر و استخر کودکان به اندازه14 * 7متر، اتاق مخصوص ماساژ، سونای خشک و بخار و جکوزی می باشد

جکوزی حمام سنتی
کافی شاپ و بوفه استخر سونای خشک

3- سالن بدنسازی و ایروبیک


بدنسازی

بدنسازیبه انجام یکسری تمرینات بدنی با وسیله و دستگاههای گوناگون به طُرُق مختلف اطلاق می‌شود که با کمک تغذیة اصولی و علمی،آمادگی‌های جسمانی فرد را رشد داده و تاثیرات بسیار مطلوبی بر توانایی‌های بدنی فرد بر جا می‌گذارد. لازم بذکر است که این افزایش آمادگی‌های جسمانی، هم قدرتی و هم استقامتی می‌باشد. بر اثر انجام تمرینات بدنسازی به بهترین شکل، حالتی دربدن ایجاد می‌شود که علاوه بر افزایش قدرت و توانایی‌های بدنی، نمای ظاهری بدن به صورتی موزون و متناسب در می‌آید که از آن با عنوان زیبایی اندام یاد می‌شود. عبارت دیگری که برای این فعالیت استفاده می‌شود پرورشِ اندام است که در هنگام استفاده از این کلمه معمولاً منظور افزایش حجم عضلانی وکاهش همزمان چربی برای فرمگیری بهتر بدن است.


ایروبیک

ایروبیک یا حرکات موزون هوازی یکی از روش های تمرینی برای کسب آمادگی جسمانی (هوازی) است و توانایی قلب و عروق و سیستم تنفسی را افزایش می دهد. به طور کلی هر فعالیتی که نیاز بدن به استفاده از اکسیژن را برای مدت قابل توجهی افزایش دهد »ایروبیک« نام دارد. این شیوه ورزشی از دهه1960 متداول شد و در سال1980 در زمره پرطرفدارترین ورزش دنیا قرار گرفت و امروزه از جمله ورزش های پرطرفدار و مورد توجه است.

4- سالن ژیمناستیک


ژیمیناستیک به عنوان یک ورزش فعال دارای سابقه‌ای در حدود 2000 سالاستولی به عنوان یک ورزش رقابتی دارای عمری در حدود 100 سال می‌باشد. ژیمناستیک نیاز به مهارت ویژه و دقت بسیار بالایی دارد.پیلاتس

کنترولوژی عبارت است از ایجاد هماهنگی کامل بین جسم ، ذهن و روح .افراد ابتدا از طریق کنترولوژی به شیوه هدفمند ، کنترل کامل جسم خود را در دست می گیرند و سپس از راه تکرار کامل حرکات آن به شیوه تدریجی ولی پیشرفت کننده به یک نوع هماهنگی طبیعی دست پیدا می کنند.کنترولوژی باعث پرورش هماهنگ اجزای بدن می شود ، حالتها و حرکات نادرست بدن را اصلاح می کند، نیروی حیات را به بدن باز می گرداند و توان ذهنی را افزایش می دهد.


5 - سالن ورزشهای رزمیکونگ فو


*کونگ‌فو پرتوآ رتوآ دارای هفت مایگاه (بخش) است که به غیر از مایگاه اول که به حرکات فیزیکی و فعالیت‌های بدنی می‌پردازد، بقیه به جنبه‌های علمی، عرفانی و پزشکی در خصوص تن و روان اشاره دارد :کونگ‌فو پر توآ یک هنر رزمی ایرانی و یکی از سبک‌هایورزش کونگ‌فو است که بر بدن و روان سالم‌تر تاکید می‌کند.*جیت کان دو:

جیت کان دو یکی از ورزش‌های رزمی سرزمین چین است که توسط بروس لی، کونگ فوکار و هنرپیشه معروف سینما پایه گذاری شد.بیشتر تکنیک‌های جیت کان دو براساس هنر رزمی وینگ چون کونگ‌فو طراحی شده‌است، چرا که بروس لی تمرینات کلاسیک رزمی خود را در هنگ کنگ زیر نظر استاد ییپ من استاد بزرگ این سبک انجام داده‌بود.فنون وینگ چون در جیت کان دو به شکلی تغییر یافته‌اند که کاربردی تر باشند و استفاده از سلاح‌های سرد نیز در آن بسیار گسترده‌تر است. بسیاری از ضربات و حرکات سایر هنرهای رزمی به‌آن افزوده شده‌اند، به طوریکه برخی جیت کان دو را اولین رشته و الگوی ابتدایی هنرهای رزمی ترکیبی می‌دانند. روش استفاده از سلاح‌های سرد در جیت کان دو بر پایه هنرهای رزمی کالی و اسکریما است از همین رو این رشته جیت کان دو کالی اسکریما نیز نامیده می‌شود.این رشته گاهی جان فان کونگ فو نیز نامیده می‌شود. جان فان حروف اول نام بروس لی در زبان چینی است. به همین جهت در سال 2004 بنیاد بروس لی نام رسمی این هنر رزمی را به جان فان جیت کان دو تغییر داد. آموزش جیت کان دو در سه مرحله مقدماتی، متوسط و پیشرفته صورت می‌گیرد که هنرجویان آن را در 10 مرحله طی می‌کنند تا به عنوان تکنسین 1 که تقریباً شبیه دان 1 است شناخته شوند. در طول این مدت لباس آن‌ها شامل شلوار سیاه و تی شرت است که رنگ تی شرت طی این مراحل تغییر می‌کند و با هر مرحله‌ای یک آرم «یین و یانگ» بر روی لباس او اضافه می‌شود. تعداد این آرم‌ها درجه جیت کان دو کار را نشان می‌دهد. هنرجو پس از رسیدن به مرحله تکنسینی می‌تواند کت بروس لی را به تن کند.


کاراته

*کاراته شوتوکان: شوتوکان یکی از مهم‌ترین سبک‌های کاراته است، که توسط:

گیچینفونا کوشی (1957-1868)که به عنوان (پدر کاراته جهان) شناخته می‌شود بنیان گذاری شد.شوتو لقب فوناکوشی (شوتو به معنی کاج‌های لرزان است و چون خانهٔ فوناکوشی در جنگل کاج بود چنین نامی بر او نهادند) و کان به معنای خانه یا مکتب است. با استفاده از این سبک حرکت‌های غیرممکن فیزیکی امکان پذیر می‌شود. در این متد توجه خاصی به نیرو و سرعت ورود آن و مرکز ثقل نیرو می‌شود.

*کاراته شیتوریو: یتوریو یکی از مهم‌ترین سبک‌های کاراته است، که توسط کنوا مابونی (1952-1889) بنیان گذاری شد.شیتوریو متشکل از دو سیستم ناهاته و شوری ته در کاراته می‌باشد. شیتو از نام‌های دو استاد بزرگ اوکیناوایی گرفته شده‌است. بدین صورت که شی از نام ایتوسوآنکو استاد مسلم سیستم شوری ته و کلمه تو از نام هیگااونا کانریو بنیان گذار و استاد مسلم سیستم ناهاته. در این مکتب توجه خاصی به نیرو و سرعت ورود آن و مرکز ثقل نیرو می‌شود.

*کاراته گوجوریو:گوجوریو یکی از مهم‌ترین سبک‌های کاراته است، که توسط : میاگی چوجون (1953- 1888) بنیان گذاشته شد.گوجوریو یعنی روش سفت و نرم، که در اوکیناوا شکل گرفت و متعلق به سیستم ناهاته در کاراته می‌باشد. این سبک توسط استاد شیهان مهدیزاده در ایران پایه گذاری شده است.


موی تای

موی تایبه معنای مشت‌زنی تایلندی است و به همین جهت تای بوکس نیز خوانده می‌شود. این رشته ورزشی دارای قدمتی بیش از 2000 سال در کشورهای تایلند، برمه، کامبوج و مالزی می‌باشد. موای تای ورزش ملی تایلند و یکی از مهم‌ترین سمبل‌های فرهنگی این کشور است. روز 17 مارس در این کشور روز موای تای نامیده شده‌است. موای تای یکی از سبکهای آزاد ورزش‌های رزمی است، مبارزات آن در رینگ برگزار می‌شود .تکنیک‌های مشت در موای تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارند و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساواته نزدیک ساخته‌است. به دلیل این شباهت‌ها بسیاری از ورزشکاران موای تای در مسابقات کیک بوکسینگ، کی 1، و سانشو نیز شرکت می‌کنند.


 
 
 
 
 ووشو ووشو (به انگلیسی: wushu) به هنرهای رزمی کشور چین گفته می‌شود که در آن انواع مختلف حرکات جهت سلامتی جسم و روح و دفاع از خود در نظر گرفته شده‌است.هنر رزمی ووشو بطور کلی در مسابقات در دو بخش ارائه می‌شود: *زمینه تالو (اجرای فرمهای سنتی چینی بصورت زیبا به همراه حرکات آکروباتیک) : تالو یکی از بخش‌های ورزش ووشو می‌باشد. در این بخش به اجرای فرمهای سنتی چینی همراه با دربرگیری انعطاف،‌ استحکام، استقامت و تمرکز استفاده می‌شود.این بخش به زیرشاخه‌های متعددی برای نمایش فرهای تالو تبدیل شده است که همه آنها در همان مجموعه تالو گردآوری شده‌اند و به عنوان پیکره‌ای واحد از آنها در مسابقات استفاده می‌شود.*زمینه سانشو ( سان دا) (مبارزه آزاد بر روی سکو با استفاده از دستان و پاها و زیرگیری) فدراسیون جهانی ووشو در سال 2009 - 1388 نام سانشو را به ساندا تغییر داد.

طریقه مبارزه در سان‌دا

این بخش از رشته ووشو از ساختاری خاص از جمله تلفیق ضربات دست (همانند رشته بوکس)، ضربات پا (همانند رشته تکواندو) و درگیری (همانند رشته کشتی) تشکیل شده است. به همین دلیل سان‌دا را می‌توان از جمله یکی از نفس‌گیرترین رشته‌های ورزشی و یکی از کارآمدترین رشته‌های ورزشی در نظر گرفت.سه سبک اصلی ووشو چانگ چوان ، نان چوان و تای چی چوان می‌باشد. درمسابقات بین‌المللی فرمهای استاندارد وحرفه‌ای ازاین سبکها اجرامیشود.

 

*تای چی چوان: تای چی یاتای چی چوان (Tai Chi Chuan) نوعی هنر رزمی چینیاست که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی انجام می‌شود.این ورزش در رده ورزشهای رزمی ملایم قرار دارد و باعث می‌شود تا عضلاتبدن با انجام تمرینات نرم و ساده، انعطاف‌پذیرو قوی شوند.

 

 

 کیک بوکسینگ

 

کیک‌بوکسینگترکیبی از رشته‌های رزمی موای تای، کاراته و بوکس است. کیک بوکسینگ ورزش رزمی می‌باشد که تنها سی سال از تولد آن می‌گذرد.در کیک بوکسینگ ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و گرفتن همدیگر آزاد می‌باشد. ولی زدن حریفی که بر روی زمین افتاده ممنوع است. مسابقات در یک زمین مربع شکل 16 تا 20 فوتی که با طناب محصور شده برگزار می‌گردد.زمان بازی معمولاً سه راند سه دقیقهای می‌باشد.که
ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می‌کنندتکواندو
تکواندو (یک ورزش رزمی کره‌ای و یکی از ورزشهای المپیکی است. تکواندو ورزش ملی کره جنوبی و دارای بیشترین تعداد ورزشکار در میان ورزش‌های رزمی در سراسر دنیا است.فنون تکواندو از ورزش‌های سنتی تاریخ کره استخراج و پس از جنگ جهانی دوم با کوشش استادان هنرهای رزمی کره جنوبی در قالب یک ورزش رزمی مدرن به دنیای هنرهای رزمی عرضه شده‌است.اگرچه این ورزش تأثیراتی از کاراته پذیرفته و شباهت‌هایی نیز با برخی سبک‌های جنوبی کونگ فو در آن به چشم می‌خورد، اما استیل خاص این رشته دفاعی که متکی بر ضربات پا با حداکثر قدرت وسرعت است و بر حفظ فاصله فیزیکی با دشمن و طراحی فنون برای دور کردن مهاجم تاکید دارد، آن را از تمام سبک‌های رزمی موجود متمایز می کند


نشانی:تهران ، شهرک قدس، بلوار شهید فرحزادی، خیابان شهید نورانی، تقاطع بلوار درختی

تلفکس: 1- 22071210 و 22065496

پست الکترنیک: email:info@zeitoonsportsclub.org
 

تاریخ به روز رسانی:
1398/11/13
تعداد بازدید:
8389
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal