مجتمع فرهنگی ورزشی سبز

مجتمع فرهنگی ورزشی سبز


این مجتمع در فضایی حدود 14000متر مربع بهمنظور گسترش ورزش در کشور و ارائه بهترین
خدمات ورزشی در رشته های گوناگون در سال 1374تأسیس گردید. امکانات موجود در این مجتمع شامل:
استخر ،سونا(خشک و بخار) ،جکوزی، سالن بدنسازی، سالن ورزشهای رزمی – بوفه و سالن هوازی .،
سالن چند منظوره )فوتسال – والیبال – بسکتبال – بدمینتون )، زمین چمن فوتبال - زمین تنیس –
پینگ پنگ – بیلیارد – ماساژ1- سالن چند منظوره

این سالن به منظور استفاده ورزشهای سالنی طراحی شده است که در رشته های فوتسال ، بسکتبال ، والیبال و بدمینتون قابل استفاده می باشد . سالن چند منظوره مجتمع فرهنگی ورزشی سبز تا کنون میزبان مسابقات مختلفی از جمله بازیهای آسیایی فوتسال بانوان ، مسابقات جام رمضان ، مسابقات فوتسال جام پرواز بانک پاسارگاد و ....بوده است .

کف سالن از بهترین کفپوش ممکن به رنگ روشن پوشیده شده است که یکدست می باشد و گنجایشجایگاه تماشاچیان آن تعداد 500 نفر بوده و دارای رختکن ، دوش و سرویس بهداشتی مجزا می باشد .


2- سالن بدنسازی و ایروبیک

سالن بدنسازی مجتمع فرهنگی ورزشی سبز مجهز به مدرنترین دستگاههای بدنسازی و ایروبیک با آخرین استانداردهای روز ورزشی از مبتدی تا قهرمانی آماده ارائه خدمات به ورزشکاران عزیز می باشد .

استاد خسرو محمدی مربی و داور پرورش اندام و قهرمان آسیا مدیریت این سالن را بر عهده دارند .

سرکار خانم دلخاک مربی روزهای زوج سالن بدنسازی بانوان می باشد و دارای گواهینامه مربیگری از فدراسیونهای آمادگی جسمانی ، ایروبیک و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران می باشند .

سرکار خانم خمسه نژاد مربی روزهای فرد سالن بدنسازی بانوان می باشد که دارای مدرککارشناس تربیت بدنی و گواهینامهمربیگری از فدراسیونهای آمادگی جسمانی ، ایروبیک و پرورش اندامجمهوری اسلامی ایرانمی باشند .

این سالن همه روزه به جزء روزهای جمعه ، صبحها برایبانوانو بعد از ظهرها برایاستفاده آقایان می باشد .

ایروبیک

ایروبیک ورزشی هوازی است که یکی از بهترین روش های کاهش و تنظیم وزن است و باعث بالابردن استقامت قلبی ، عروقی و سیستم تنفسی و بالابردن قدرت ماهیچه ها و انعطاف پذیری بدن است ،موجب تقویت مستمر حافظه ، مبارزه با فراموشی و خمودگی است که برای تمام گروه های سنی قابل اجرا می باشد .
3- سالن بیلیارد و پینگ پونگ

این سالن دارای میز های پینگ پنگ و بیلیارد می باشد . جهت بهره برداری از قسمت میز های پینگ پنگ شهریه ای دریافت نمی شود و با خرید بلیط استخر می توان از آن استفاده کرد.

سالن بیلیارد مجتمع فرهنگی ورزشی سبز مجهز به میز اسنوکر و ایت بال می باشد . بازی اسنوکر پر طرفدار ترین جذاب ترین و کلاسیک ترین نوع بیلیارد است . اینبازی بروی میز بزرگی که با ماده‌ای از جنسفلانل پوشیده شده و داری شش سوراخ است انجاممی‌شود.. روی میز که سبز رنگ است به یاد دورانی که بازی بر روی چمن انجام میشده است رنگ آمیزی گشته .در آن زمان ضربه‌ها با عصا زده می‌شده و بعدها بر روی میزهای کنونی و با چوب‌های حرفه‌ای‌تر بازی انجام گرفته است. این بازی شامل 21 توپ است. 15 توپ قرمز رنگ، یک توپ مشکلی، یک توپ صورتی، یک توپ آبی، یک توپ قهوه‌ای، یک توپ سبز و یک توپ زرد.. هرتوپ قرمز یک امتیاز دارد. سایر توپ‌ها بترتیب: توپ مشکی = 7، توپ صورتی = 6، توپ آبی = 5، توپ قهوه‌ای = 4، توپ سبز = 3 و توپ زرد = 2 امتیاز است ایت بال رایج در باشگاه های ایران ، ایت بال امریکایی می باشددر این ایت بال دو مدل شار وجود دارد که به تک رنگ و دورنگ معروف هستند. تک رنگ ها عدد یک تا 7 و دو رنگ ها اعداد 9 تا 15 را تشکیل میدهند. عدد 8 نیز متعلق به رنگ مشکی استعدد (توپهای 1 و 9 = زرد- توپهای2 و 10 = آبی – توپهای3 و 11=قرمز – توپهای4 و 12 = بنفش- توپهای 5 و 13 = نارنجی- توپهای 6 و 14 = سبز – توپهای7 و 15 = زرشکی – توپ 8 = مشکی )


4 - زمین تنیس

تنیس ورزشی است با توپ و راکت دسته بلند که بین دو یا چهار نفر انجام می شود، به درستی معلوم نیست که این ورزش در چه تاریخی به وجود آمده است . در قرن سیزده میلادی در فرانسه نوعی بازی متداول بود که آنرا لاپوم La Paume به معنی بازی کف دست می خواندند ، چرا که در این بازی توپ را با کف دست می زدند . بعدها تخته هایی به اندازه کف دست مورد استفاده قرار گرفت . گفته می شود که نام ورزش تنیس از کلمه ای فرانسوی گرفته شده که بازیکنان هنگام زدن ضربه به توپ فریاد می زدند TENEZ (یعنی بگیر... بازی کن ) . در سال 1873یک افسر انگلیسی راکت دسته بلند و توپ مخصوص تنیس از جنس لاستیک را ابداع کرد و مقررات ساده ای برایش نوشت . بازی تنیس پس از ورود به انگلستان به سرعت مورد توجه ورزشکاران قرار گرفت و رشد بسیار کرد. انگلیسی ها آنرا TENNEZ نامیدند و به تدریج تبدیل به TENNIS شد.
ورزش زیبا و مفرح و سرشار از هیجان تنیس به اعتبار و قضاوت کارشناسان ورزشی جهان به لحاظ جذابیت و نقش غیر قابل انکار آن در تکامل فیزیکی و اخلاقی افراد ، سرآمد سایر رشته های ورزشی است . باشگاه تنیس مجتمع فرهنگی ورزشی سبز با کادر مربیان مجرب و تحصیل کرده مورد تائید فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران و با آگاهی نسبت به گسترش این رشته ورزشی در بین عموم ، خصوصاً دانش آموزان آمادگی ارایه خدمات جهت آموزش تنیس بصورت گروهی ، نیمه خصوصی و خصوصی برای تمامی سنین و سانسهای تفریحی در بخش بانوان و آقایان را دارد


5- سالن استخر و سونا

اهمیت ورزش شنا برای تندرستی امری مسلم تلقی میگردد، شنا یکی از رشته های ورزشی است که علاوه بر اینکه نیازهای حرکتی کودکان و بزرگسالان را برآورده میکند در بالا بردن توان بدنی آنها نیز مؤثر میباشد . هر از چند گاهی در رسانه های میشنویم و میخوانیم عده ای از کودکان در استخرها ، رودخانه هاو دریا بعلت آشنا نبودن با فن شنا جان خود را ازدست می دهند . بدین جهت یادگیری فن شنا امری ضروری می باشد که باید به آن توجه داشت و والدین باید در جهت هدایت فرزندانشان به کلاسهای آموزش شنا تلاش و جدیت داشته باشند تا هرچه زودتر این ورزش را فرا گرفته و از خطرات احتمالی آن در امان باشند . استخر مجتمع فرهنگی ورزشی سبز با ابعاد 25×10 و عمق 10/1 تا 60/3 و چهار لاین باناجیان ومربیان مجرب و کار آزموده آماده پذیرائی از شما برای استفاده تفریحی ، تمرین ، آموزش و برگزاری مسابقات می باشد و در کنار استخر بزرگ یک استخر جهت آشنایی کودکان در شکل و رنگ فانتزی و عمق 40 سانتیمتر در نظر گرفته شده است .
ورزشکاران میتوانند همزمان نیز از سالن هوازی در طبقه سوم سالن استخر ، از دستگاههای تردمیل ، الپتیکال ، دوچرخه و صندلی ماساژ تحت نظر مربی بدون پرداخت وجه استفاده نمایند .

نکات قابل توجه : آب استخر هر 2 ساعت یکبار کنترل میگردد ، بطوریکه دمای آب ، کلر و اسیدی بودن آن مورد بررسی دقیق قرار گرفته و در صورت لزوم نمونه ای از آب استخر برای بررسی دقیق به آزمایشگاه فرستادهمیشود . جکوزی و حوضچه آبسرد : جکوزی با گرمای 38 تا 40 درجه و دارای پمپهای قوی بوده و در کنار آن حوضچه آبسرد قرار دارد که دمای آن بین 10 تا 12 درجه و دمای محیط آن 37 درجه می باشد که نشاط و شادابی ایجاد می نماید .

سونا مجموعه دارای سه سونا که دو سونای بخار بصورت شیشه ای و معمولی و یک سونای خشک برای سوزاندن چربی های بدن و تنظیم وزن می باشد که میتوان درجه حرارت آن را تنظیم کرد. در کنار سونا ی بخار یک اتاق ماساژ جهت انجام انواع ماساژ کلاسیک ، رفع گرفتگی عضلات ، ریلکسیشن و لاغری می باشد .

6 - سالن رزمی
رشته های اجرایی در سالن رزمی مجتمع KarateHistory کاراته کاراته یک نوع ورزش رزمی است . به معنای روش مبارزه با دست خالی و شامل ضربه های سریع دست و پا می باشد . گفته میشود کاراته دارای قدمتی پنج هزار ساله است و یکی از استادان اولیه و مبتکران این فن ، بودیدهاراما است که حدود 525 سال قبل از میلاد مسیح می زیسته است . وی که از پیشوایان مذهبی بودایی بود ، از هند به کشور چین رفت و در ایالت هون نان و معبد شائولین اقامت گزید . تعالیمبودیدهاراما شامل تمرینات شدید انضباطی و رعایت پرهیزکاری بود . وی پس از 9 سال رنج و ریاضت همراه با تفکر ، برای اینکه شاگردانش نیز بتوانند در مقابل ساعت های طولانی تفکر و اندیشه تاب مقاومت بیاورند و نیز با زورگویانی که تعایم مذهبی و مردان دین را سد راه خود میدیدند به مبارزه و مقابله برخیزند ، 18 حرکت تمرینی را ابداع نمود که در حقیقت زیر بنای حرکات کاراته امروزی است .در آن زمان (1644 – 1911) حکومتهای چین به منظور جلوگیری از ورزیده شدن مخالفان و نیز تحت کنترل در آوردن مردم قانون منع استفاده از شمشیر را اجرا نموده و به جمع آوری سلاح های رزمی اقدام نمودند ، بدینسان مرم به سوی آموزش هنر مبارزه با دست خالی روی آوردند که همین امر باعث شکوفایی هر چه بیشتر کاراته شد . سبک شیتو ریو متشکل از دو سیستم ناهاته و شوری ته در کاراته می باشد . شیتو از نامهای دو استاد بزرگ اوکیناوایی گرفته شده است . در این مکتب توجه خاصی به نیرو و سرعت ورود آن و مرکز ثقل نیرو میشود
آیکیدو شودوکان Aikido Shudokan آقای گزوشیودا متولد 1915 منطقه شینجو کوی توکیو می باشد . وی در شانزده سالگی موفق به کسب رتبه دان 3 در جودو شدو در سن 18 سالگی به کلاسهای آموزشی استاد مویهی یوشیبا فرستاده شد و و بعنوان شاگرد ثابت در باشگاه کوبودان ماندگار شد . از سال 1932 تا 1941 تحت نظر استاد یوشیبا به فراگرفتن فنون پرداخت . پس از جنگ جهانی دوم تا سال 1954 ، تمرین و فراگیری و یا آموزش هنرهای رزمی در ژاپن منع قانونی داشت ولی پس از رفع این ممنوعیت ، وی اولین نمایش خود را در همان سال و در حضور بیشتر از پانزده هزار تماشاگر به منظر حضور نهاد و به عنوان بهترین اجراء جایزه بزرگ را نصیب خود کرد .این اولین نمایش حضوری آیکیدو بود و پس از آن اقدام به تاسیس دوجوی خود نمود و آنرا یوشینکان نامید . وی در دهه 1950 در سراس ژاپن سبک یوشنکان آیکیدو را به نمایش گذاشت و مورد توجه قرار گرفت . در سال 1961 استاد یوشیبا به وی درجه دان 9 را اعطا کرد و همین امر باعث توجه بیشتر همگان به سبک آیکیدو گردید و در سال 1984 فدراسیون هنر های رزمی گزوشیودا را محق دریافت رتبه دان 10 و عنوان استاد بزرگ دانست . تاریخچه آیکیدو شودوکان (یوشینگان) در ایران استاد علیرضا عطاررضائی در سال 1994 میلادی یکی از سبکهای آیکیدو را شروع به فراگیری کرد ، در سال 2007 میلادی به مانوی سفر کرد و با استاد مشهور رملان احمد دان 4 یوشینگان آشنا شد و آیکیدو یوشینکان ر ا در محضر ایشان آموزش دید و در سال 2009 میلادی در سومین همایش بین المللی آیکیدو شودوکان (یوشینکان )در حضور اساتیدی از مانوی ، اندونزی ، انگلستان ، لهستان ، سنگاپور و استرلیا شرکت کرده و موفق شد شودکان را از اساتید خود کسب نماید وبه پیشنهاد آنان نام آیکیدو شودوکان را برای درجه خود انتخاب نمود . آیکیدو شودکان به معنی مکانی است که راه طریقت در آن آموزش داده میشود . در حال حاضر علیرضا عطار رضائی تنها نماینده رسمی آیکیدو یوشنکان ژاپن در ایران و سرمربی آیکیدو شودکان ایران می باشند .
7 - سالن هوازیورزشکارانی که بلیط استخر را تهیهنموداه اندمیتوانند همزمان نیز از سالن هوازی در طبقه سوم سالن استخر ، از دستگاههای تردمیل ، الپتیکال ، دوچرخه و صندلی ماساژ تحت نظر مربی بدون پرداخت وجه استفاده نمایند این سالن به منظور تنظیم وزن و تناسب اندام و دستگاه تنفسی طراحی شده است و برای این امر بهترین دستگاه های روز دنیا در این سالن قرارد دارد که به چند مورد و چگونگی عمل کردن آن در اشاره شده است.
تردمیل دارای برنامه های چربی سوزی ، سرعتی و قدرتی می باشد و دو برنامه قدرتی برای بیماران قلبی و یک برنامه آزاد می باشد که در ذیل به آن اشاره میشود 1- Weight 2- Speed Interval 3- CV workout 4- Hill Interval هر کدام از برنامه در مدت 30 دقیقه تنظیم شده و طبق یک نمودار خاص انجام میشود و دارای یک برنامه Manual می باشد که می توان تا 99 دقیقه زمان انتخاب نمود و در این برنامه Speed و Grade (شیب ) را به میزان دلخواه انتخاب نمود .
خصوصیات دستگاه : در هر لحظه می توان از سرعت ، مقدار کالری ، زمان ، مسافت و ضربان قلب خود مطلع شویم و دارای یک برنامه Heart Rate Control می باشد که مخصوص بیماران قلبی بوده که اگر ضربان قلبشان به 120 برسد دستگاه خود به خود از کار می افتد تا زمانی که ضربان قلبشان پائیین تر بیاید . اسکی فضائی
دارای برنامه های چربی سوزی ، سرعتی و قدرتی می باشد این دستگاه به منظور هر چه بهتر شدن تناسب اندام مخصوصا پا ها و شکم می باشد هر کدام از برنامه ها در مدت 30 دقیقه تنظیم شده و طبق یک نمودار خاص انجام می شود . دارای یک برنامه Manual می باشد که می توان تا 99 دقیقه زمان را انتخاب نمود و در این برنامه می توان با کلید های + و - پدالها را سفت و یا شل نمود . مانند تردمیل این دستگاه هم نیز دارای یک برنامه برای بیماران قلبی می باشد خصوصیات دستگاه در هر لحظه می توان از سرعت، مقدار کالری مصرفی ، زمان ، مسافت طی شده و تعداد ضربان قلب خود مطلع شویم . دوچرخه ثابت
این دستگاه نیز همانند دو دستگاه بالا دارای چهار برنامه می باشد که هر کدام از برنامه ها در مدت 30 دقیقه تنظیم شده و طبق یک نمودار خاص انجام میشود و دارای یک برنامه Manual می باشد که می توان تا 99 دقیقه زمان را انتخاب نمود و در این برنامه می توان با کلید های + و - پدالها را سفت و یا شل نمود. این دستگاه نیز دارای یک برنامه برای بیماران قلبی بوده بطوریکه اگر ضربان قلب به 120 برسد دستگاه از کار می افتد تا زمانی که ضربان قلب پائین بیاید. خصوصیات دستگاه در هر لحظه می توان از سرعت ، مقدار کالری مصرفی ، زمان ، مسافت طی شده و تعداد ضربان قلب خود مطلع شویم . ویژگی دیگر این دستگاه این است که صندلی را می توان به میزان قد افراد تنظیم نمود. صندلی ماساژ :
طراحی شده با 4 نوع غلطک متفاوت جهت شبیه سازی دست در ماساژ طبیعی ، تنظیم شدت ماساژ در 3 درجه به صورت اتوماتیک ، بالا و پائین بردن پای مبل به صورت اتوماتیک ، دارای دسته کنترل هوشمند با نمایشگر LCD که ضعیت در هر نقطه از بدن را نشان می دهدو دارای 5 نوع ماساژ اتوماتیک مطابق با ماساژ سنتی خاور دورمی باشد که در زیر به آن اشاره می کنیم

1- Auto (1) مناسب برای استفاده میان روز 2- Auto (2) جهت استفاده قبل از خواب 3- Auto (3) مناسب برای کسانیکه خواستار ماساژ ملایم می باشند در این حالت قسمت پایی با حرکاتی متوازن ، خستگی ناشی از ایستادن یا راه رفتن طولانی را رفع می کند . 4- Auto (4) ماساژ قوی (تایلندی ) : کسانیکه ماساژی محکمی را خواهانند، می توانند از این برنامه استفاده نمایند . 5- Auto (5) ماساژ با قدرت متغیر ( ژاپنی ) در این برنامه قدرت و سرعت ماساژ در هر نقطه از نقاط طب سوزنی تغییر می کند ماساژ پنوماتیک : این ماساژ در نشیمنگاه بوسیله 2 بالشتک بادی و دارای گرم کننده با 38 درجه سانتگراد میباشد.

ماساژ سه بعدی ساق: ماساژ سه بعدی بوسیله هشت بالشتک هوا جهت افزایش جریان خون مناسب پس از راه پیمایی و نشستن طولانی مدتمی باشد.


8 - پیلاتس و ماساژ


(پیلاتس)

پیلاتس ازمجموعه تمرینات ورزشی تخصصی ، تشکیل یافته است . این تمرینات بدن و ذهن را بگونه ای درگیر میکند که قدرت و استقامت تمام اعضای بدن بالا رفته و عمیق ترین عضلات بدن را مورد هدف قرار میدهد . تمرینات پیلاتس فکر و درایت فرد بر روی عضله و چگونگی اجرای آن است . به مرور زمان با اجرای مکرر حرکات ، ذهن انسان بدن را بهتر درک میکند و آنرا توانمند تر و متعال می سازد . همچنین حرکات پیلاتس عضلات و مفاصلی را مورد هدف قرار میدهد که در فعالیت روزانه دگیر هستند مانند : نشستن ، راه رفتن ، حمل کردن بار ، خم و راست شدن . تمرینات ورزشی پیلاتس باعث انجام حرکات صحیح روزانه در بدن میشود ، پیلاتس حرکات ورزشی را بشکلی آموزش میدهد که مانع ایجاد صدمات ورزشی گردد. فواید این ورزش تقویت سیستم ایمنی بدن - تقویت قوای بدن (در پیلاتس مدیتیشن و رهایی عضله وجود ندارد و این امر در حین انجام تمرینات ورزشی ایجاد میگردد)- کاهش دهنده دردهای مهره ای و کمر – ایجاد کشیدگی در ظاهر اندام – بوجود آورنده شکل ظاهری بهتر اندام – شکم صاف و کمر باریک – پیشرفت انعطاف و تعادل – افزایش قابلیت تحرک مفاصل – حجیم کردن فضای ریه و بالا بردن قابلیت تنفس – تقویت سیستم قلبی و عروقی و بالابردن دامنه حرکت مفاصل و عضلات روش تمرینی پیلاتس سیستم منحصر به فردی است که از حرکات کششی و قدرتی تشکیل شده است . این حرکات موجب ایجاد انعطاف و قدرت در عظلات شده و موجب برقراری ارتباظ مستقیم بین ذهن و اندام میگردد.

کلاسهای پیلاتس جهت بانوان 12 جلسه روز های زوج از ساعت 9:30لغایت 10:30

مربی پیلاتس سرکار خانم لهراسبی دارای گواهینامه مربیگری پیلاتس و سرپرست کمیته امور مربیان انجمن ورزشی پیلاتس می باشند .
(ماساژ) مجتمع فرهنگی ورزشی سبز آمادگی خود را در زمینه ارائه خدمات ماساژ جهت بانوان اعلام می نمایند . این خدمات توسط سرکار خانم نوشین غالب یامچی مربی ارزنده کشورمان که موفق با اخذ مدرک مربیگری دربسیاری از رشته های ورزشی گردیده ارائه میگردد که ماساژ، یکی از تخصص های ایشان می باشد
خدمات ماساژ مخصوص بانواناز شنبه تا پنج شنبهبا هماهنگی قبلیارائه می امروزه ماساژ از محبوبیت زیادی برخوردار شده است و درمانگران نه تنها در موسسات زیبایی و ورزشی به این امر می پردازند بلکه در کلینیکها و بیمارستان ها هم از ماساژ استفاده میشود . فواید و تأثیرات ماساژ بر اندمهای بدن 1)دستگاه عصبی : آرام بخش است و از بین برنده اختلالاتی نظیر بی خوابی ، تنش ، سردردو بیماریهای ناشی از خون میگردد . 2)دستگاه ماهیچه ای : برظرف کننده گرفتگی عضلات و ماهیچه ها ، نسوج فیبروزه شده و چسبندگی نسوج سفید ناشی از زخمها کهنه می باشد. 3) اسکلت بدن :اسکلت با ماساژ قوی میشود بدین ترتیب که با بهتر شدن گردش خون و لنف در عضلات ، گردش خون در استخوانها بهتر شده و نتیجه آن تغذیه بهتر و رشد بیشتر استخوانها و سایر دستگاهها ی بدن ماننددستگاه گردش خون ، لنفاوی ، تنفسی و گوارشیمی باشد . 4)پوست : ماساژ موجب طراوت ، زیبایی و شادابی پوست میگردد. فواید ماساژ صورت ماساژ صورت یکی از روشهای مؤثر برای تسکین هر نوع سردرد است که به علل مختلفی از قبیل استرس ، ناراحتیهای گوارشی یا قاعدگی ایجاد می شود . با ماساژ گردش خون صورت بیشتر میشود و بدین ترتیب رنگ چهره بهتر شده وجوانتر و شادبتر به نظر می آید . ماساژ مرتب صورت چهره را سالها جوانتر نشان میدهد و نیاز به کشیدگی پوست نمی باشد . ماساژ قبل از ورزش عملکرد اولیه ی ماساژ قبل از هر نوع اقدام ورزشی ، بیشتر نیرو بخشیدن به جسم است تا آسایش روحی ، زیرا ماهیچه ها به رها شدن ، گرم شدن و آماده بودن نیاز دارند تا فرد بیشتر احساس چابکی کند و طاقتش بالا رود و عملکردش بهتر شود. ماساژ سختی ماهیچه ها را که ممکن است طی رویدادهای ورزشی رخ دهد را کاهش میدهد . حرکات ماساز قبل از هر نوع اقدام ورزشی نیرو بخش و تهییج کننده است . ماساژ نوزادان از آنجا که جنین در شکم مادر در کیسه آب زندگی میکند و در حرکت است ، حس لمس شدن اولین احساسی است که در جنین بوجود می آید . بعد از آنکه کودک سفر سخت بدنیا آمدن پشت سر گذاشت نیازمند آن است که بطور مرتب گرمای لمس شدن را حس کند . در بسیاری از فرهنگ ها قرنهاست که نوزادان را ماساژ میدهند امروزه در بخشی از هند و پاکستان و بعضی کشورهای افریقایی ، ماساژ نوزادان و کودکان جزئی از برنامه روزمره زندگی آنهاست . ماساژ به رشد جسمی و عاطفی کودک کمک میکند . شواهد نشان میدهد کودکانی که بطور مرتب ماساژ داده میشوند معمولاً از نظر سلامتی کمتر دچار مشکل میشوند . ضمناً در مقایسه با کودکان دیگر بهتر میخورند و بهتر می خوابند.نشانیمجتمع فرهنگی ورزشی سبز

تهران، ولنجک، خیابان پروانه، شماره 33

مدیر مجموعه : آقای ولد خانی تلفن : 22408096


تلفن:22408096

فاکس:22408099

پست الکترونیک:info@sabzmfv.com


تاریخ به روز رسانی:
1396/08/02
تعداد بازدید:
23471
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal