سردار جهادگرشهید ولی اله ورسته
1391/07/26
شهيد ولي اله ورسته
پدر: وهب
 ولادت: 9/6/1315 ـ شهرآباد
 متأهل، داراي 11 فرزند
 محل دفن: روستاي حسين آباد        
 مسؤوليت: رزمنده
شهادت: 24/11/64 ـ اروندكنار   عمليات: والفجر8
سرگذشت
ولادت ولي اله ورسته، در شناسنامه اش، نهمين روز شهريور ماه سال 1315 به ثبت رسيده است، آن هم در روستاي شهرآباد از توابع شهرستان آبيك. در سن 13 سالگي و در حالي كه به روستاي حسن آباد كلج نقل مكان كرده بودند، پدر بزرگوارش را از دست داد و در سال 1338 ازدواج كرد كه حاصل آن 6 فرزند پسر و 5 فرزند دختر بود. وي كه سواد خواندن و نوشتن داشت در سازمان عمران قزوين به عنوان باغبان مشغول به فعاليت مي شد تا حاصل دسترنجش براي مردم مفيد باشد.
او با شروع اعتراضات همگاني مردم عليه رژيم ستم شاهي، در راهپيمايي ها حضور فعال داشت و از هيچ كوششي در راه براندازي حكومت پهلوي فروگذار نبود.سال 1361 و پس از تهاجم گسترده ي رژيم عراق به ايران اسلامي، براي طي دوره ي آموزش به تهران رفت، سپس براي مقابله با ضد انقلاب و نوكران بيگانگان به جبهه ي كردستان اعزام و به مدت 3 ماه در سردشت مستقر گرديد. وي براي دومين نوبت در سال 1362 نداي امام امت را لبيك گفت و با نيروهاي طرح لبيك، همزمان با عمليات خيبر عازم ميدان هاي نبرد حق عليه باطل شد تا با كافران بعثي به ستيز پردازد. او كه همواره در پي تحقق آرمان هاي امام انقلاب بود، سرانجام در سومين اعزام خود و همزمان با عمليات والفجر 8 در حالي كه به عنوان كمك آر پي چي زن با گروه ايثارگران، به مقابله با دشمن پرداخته بود، در بيست و چهارمين روز بهمن ماه سال 1364 در حالي كه 49 بهار از زندگاني اش سپري شده بود، به درجه رفيع شهادت نايل گرديد. 
بخشي از وصيت نامه شهيد
همين امام امت است كه عزت براي ما ملت ايران به ارمغان آورد. يك توصيه ي مهم اين بنده ي حقير به شما برادران عزيز اين است كه هميشه پشتيبان رهبر انقلاب بوده و اوامرش را با جان دل اجرا كرده و با اين عمل، هم خدا و هم رسولش را خشنود نموده و هم روح طيبه ي شهدا و دل خانواده ي معظم شهدا را خشنود ساخته ايد.
توصيه ي ديگر اينجانب به شما برادران عزيز اين است كه هميشه طرفدار حكومت جمهوري اسلامي بوده و با مال و جانتان و به هر نحوي كه در توان داريد ياري نموده تا با ياري كردن شما، دولت خدمتگزار بتواند به نحو احسن قوانين عدالت گستر قرآن را اجرا نمايد.و اما انگيزه ي اينجانب از رفتن به جبهه اين بوده كه به پيروي از سرور شهيدان، حسين بن علي (ع) كه درس مبارزه و شهادت طلبي را 1400 سال پيش به ما آموخت و اينكه يك انسان مسلمان و آزاده، زماني مي تواند در خانه اش بماند كه دشمنان قرآن و انسانيت، به مملكت آنها تجاوز نكرده باشد، اما وقتي كه مي بيند دشمنان خارجي مي خواهند قوانين قرآن را زير پا له كنند بايد در خانه ننشيند و به مبارزه با آن ها بپردازد.ديگر اينكه اگر به اين بنده ي حقير ناچيز خداوند تبارك و تعالي افتخار شهادت داد و شهيد شدم براي من گريه نكنيد، بلكه به مظلوميت سالار شهيدان حسين بن علي (ع) گريه كنيد.توصيه ي ديگر من اين است كه فرزندان عزيزم را انقلابي و با تقوي و پيرو خط امام و قرآن تربيت نموده تا انساني متعهد و مفيد براي جامعه ي خود باشند.و چند كلمه هم با جوانان عزيز مي خواهم صبحت نمايم . اين برادران نوجوان و جوان غيور و غيرتمند: مبادا در خانه هايتان بنشينيد و به رهبر بيداردل ياري نكرده باشيد، اميدوارم شما عزيزان به نداي حسين زمان، يعني رهبر عظيم انقلاب لبيك بگوئيد و با لبيك گفتنتان قلب شريف امام زمان (عج) و نايبش را خوشحال نمائيد چون كه همين امام امت است كه عزت براي ما ملت ايران به ارمغان آورد و همين رهبر عاليقدر بود كه توي دهان تمام ظالمين و ستمگران از خدا بي خبر زد و باز هم همين ولايت فقيه است كه براي ما عزت و براي دشمنان ما ذلت آورد.
                                                                                                                                                     13/11/64
در خاطر يار
سومين اعزام، آخرين اعزام! شبي قبل از اين كه مرخصي پدرم تمام شود و براي سومين بار به جبهه اعزام شود، زير كُرسي نشسته بوديم كه به من گفت: پسرم از تو مي خواهم وقتي من شهيد شدم برايم گريه نكني و در سر مزارم شيريني بين مردم پخش كني.
من از حرف پدر خنده ام گرفت و گفتم: اين حرفها چيست؟ او اصرار كرد كه حتماً اين كار را انجام دهم. من براي يك لحظه دلم ريخت و از حرفهايش متوجه شدم كه ايشان از ته دل مي گويد و مي خواهد كه اين كار را برايش حتماً انجام بدهم. آن روزها ما در حال ساختن خانه بوديم، وقتي از پدر پرسيدم، آيا خانه قشنگ شده است يا نه، گفت: خدا نصيب خودتان بكند، خيلي خوب شده است.ايشان آن روزها طوري حرف مي زد كه براي ما يقين شده بود كه سومين اعزام، آخرين اعزام او به جبهه هاست كه همين طور هم شد.
اميد ورسته، فرزند شهيد
تعداد مشاهده خبر78 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal