سردار جهادگرشهید مهندس حسین ناجیان
مسئول ستاد پشتیبانی مناطق جنگی جنوب
1393/10/03

 

 
 تاریخ تولد :1333          محل تولد : تهران 

تاریخ شهادت: 1361    منطقه شهادت :جبهه سومار

محل دفن: گلزار شهدای بهشت زهرا       
 
 
 

زندگینامه:

حسین به سال 1333 در محیط یک خانوادة مذهبی در تهران متولد شد. وی همزمان با طی دوران تحصیل در یک مدرسة اسلامی با شرکت در جلسات مذهبی به فراگیری اصول اعتقادات و احکام اسلامی زیربنای فکری خویش را شکل می‌داد.

حرکت بسوی جبهه:

آغاز جنگ تحمیلی، سرآغاز تکامل و عروجی دیگر در زندگی حسین بود. با شروع جنگ او دیگر آرام و قرار نداشت و مرغی در قفس را می‌مانست که منتظر فرصتی برای آزادی باشد. بالأخره لحظة موعود فرارسید و او در آبانماه سال 59 بسوی اهواز پر کشید و در کنار دوست دیرین خود شهید محمد طرحچی نطفه‌های ایجاد ستاد پشتیبانی فعلی را فراهم ساخت. ستاد

فرازهائی از وصیت‌نامة شهید حسین ناجیان:

خدا را، خدا را، به امت سفارش می‌کنم. این امت را هرگز فراموش نکنید و پیوسته با مردم باشید و در میان این امت در مدتی که خداوند به من توفیق داد و در ستاد پشتیبانی جنوب مشغول خدمت بودم، حضور شکوهمند مردم را در صحنه دریافتم جریان خروشان انقلاب را که در خون این مردم نفوذ کرده و از آنان دژی ساخته که صلابت و استحکام آن عرصه روزگار را بر تمام شیاطین روی زمین تنگ خواهد کرد، دیدم. حرکتتان همیشه در جهتی باشد که این صلابت محکمتر شود و این حضور مستدامتر گردد.

شهادت:

شهید حسین ناجیان که حقیقتاً اسوة مقاومت و فعالیت بود در سن 28 سالگی روز دهم مهرماه سال 61 در جبهة سومار جلوه‌ای از جذبة ملکوت را با خون ملتهب خویش تصویر کرد و بتاریخ ثابت و پابرجا، ماندگار شد.

تعداد مشاهده خبر107 بار
تصاویر مرتبط

  • یز_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal