سردار جهادگر شهید صیاد باقری
1391/07/24
شهيد صياد باقري
    پدر: حسين
 ولادت: 2/2/1322 ـ ايلات قاقازان
متأهل، داراي 6 فرزند
 محل دفن: لوشان           
 مسؤوليت: راننده آمبولانس
شهادت: 8/12/1364 ـ فاو       
     عمليات: والفجر8

سرگذشت
صياد باقري كه دوم ارديبهشت ماه سال 1322 در ايلات قاقازان به دنيا آمده بود، در روزهايي كه هنوز نويد پايان كودكي او را نداده بود، پدرش را از دست داد.با وفات پدر، صياد به سرپرستي دايي اش زندگاني را سپري كرد تا دوران سربازي اش فرا رسيد و او براي طي اين دوران به نظام وظيفه معرفي و خدمت سربازي را گذراند.
او پس از طي خدمت سربازي به عنوان راننده ي بولدزر در شهرهاي جنوبي ايران مشغول به كار شد، ضمن اينكه از تحصيل علوم ديني نيز غافل نشد. همزمان با دوران قيام و انقلاب مردم عليه رژيم ستم شاهي، او نيز با كمك به مردم تهي دست و حضور در راهپيمايي ها، همراه و همگام با مردم به مبارزه عليه رژيم ستم شاهي پرداخت.
در همين روزها بود كه صياد بر اثر سانحه ي تصادف، دچار مجروحيت شد و در بيمارستان بستري گرديد و پس از بهبودي در سال 1358 به عنوان راننده ي آمبولانس در جهاد سازندگي مشغول به كار شد.
او در روزهاي سازندگي به همراه دكتر و دارو روانه منطقه ي محروم طارم سفلي و روستاهاي دور دست مي شدند و به درمان روستائيان محروم مي پرداخت. پس از آغاز جنگ تحميلي، زماني كه از سوي جبهه هاي نبرد حق درخواست آمبولانس شد، صياد با پيشنهاد خود به آن مناطق اعزام گرديد.
صياد چندين بار به جبهه ها اعزام شد و سرانجام در عمليات والفجر 8 ، منطقه فاو در حال حمل مجروحين به پشت جبهه بود كه توسط بمب هاي شيميايي دشمن و اصابت تركش بر بدنش مجروح و پس از 24 ساعت در بيمارستان دعوت حق را لبيك گفته و به شهادت رسيد.
بخشي از وصيت نامه شهيد
خدايا! از اين پيكر پروازم ده!
اكنون كه بهترين موقعيت براي مبارزه با كافران و مشركان پديدار گشته است و اينك كه مزدوران بي وطن به وطن و خاك مقدسمان هجوم آورده اند، فرصت را براي دفاع از دين و برقراري اسلام و سرزمين دلاوران ايران از دست نمي دهم و از تمام ايرانيان مي خواهم در اين جهاد بزرگ شركت كنند كه خدا يار و ياورمان است. آرزو و عزم دارم نميرم تا بيگانگان و دشمنان باور كنند و بفهمند كه اسلام راستين فقط در پيروزي خط امام خميني مي باشد.
خدايا! به جبهه آمدم تا در زير لواي پرچم اسلام و در عصر غيبت كبري، امام خميني، جان بي ارزش خود را قرباني ورود حضرت بقيه الله نموده و تمام جانم را در اين راه بگذارم.
خدايا! اگر اراده ي تو در شهادت من است، جان بر كف آماده ام. خدايا! از اين پيكر، پروازم ده و اگر خواست تو بر ماندن اين عاصي است، اي مولا در زندگي مرا ثابت قدم بدار تا لذت با تو بودن را در مناجات ها و عبادت ها به ذائقه جان برسانم.
مادرم! خداوند بر شما منت نهاده و افتخار ياري امام امت كه ياري امام زمان (عج) است را نصيب شما عزيزان نموده است، قدر اين نعمت والا را بدانيد و ثابت و استوار در اين راه مقاومت كنيد.
همسر محترمم سفارشي مي كنم: بعد از من فرزندانمان را مسلمان حقيقي بار بياور و آنها را با قرآن و اسلام آشنا كن.
تعداد مشاهده خبر69 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal