انتخاب ایمان به جای ترس
زهرا شادلو
1399/06/25


                                                                          

در طول روز ما یک انتخاب داریم که باور داشته باشیم که خداوند قادر است و نعمات فراوانی برایمان نگه داشته است یا می­توانیم نگران باشیم و در انتظار بدترین­ها.

ترس داشته باشیم که از پس چالش­های زندگیمان بر می­آییم یا نه؟ ما با این دسته افراد مواجهیم که می­گویند می­ترسم سلامتیم را از دست بدهم، می­ترسم این ازدواج پایدار نماند یا می­ترسم فرزندم با افراد نادرستی ارتباط داشته باشد. باید دقت کنیم در این لحظات در حال انتخاب ترس به جای ایمان هستیم، ترس و ایمان در یک چیز مشترک هستند، هر دو از ما می­خواهند باور داشته باشیم قرار است اتفاقاتی برایمان بیفتد، اینجاست که ترس می­گوید اتفاق­های منفی را باور کن! آن بیماری همان مریضی­ای هست که احتمالا برای تو هم اتفاق خواهد افتاد و تو را از پا در خواهد آورد. ایمان می­گوید آن مریضی دائمی نیست و فقط موقتی است، یا ترس می­گوید کسب و کار خوب نیست، رابطه خانوادگی­ام خوب نیست و تو درمانده خواهی شد، ایمان می­گوید خدا روزی­رسان است و همه نیازهایت را برطرف خواهد کرد، ترس می­گوید خیلی سختی­ها کشیدی و هیچ­وقت شاد نخواهی بود. این در حالی است که ایمان می­گوید صبر کن تو بهترین روزهای زندگیت را در پیش رو داری.

نکته اینجاست چیزی که روی آن تمرکز می­کنیم همان چیزی است که در افکارمان ریشه خواهد داد، اگر در طول روز مدام به آن ترس فکر کنیم و اجازه بدهیم بارها و بارها در ذهنمان تکرار بشود می­تواند به حقیقت تبدیل شود و این همان چیزی است که می­ترسیدید برایتان اتفاق بیفتد. با این افکار در حقیقت شما در حال کمک به ترس­هایتان هستید که حتما اتفاق بیفتند و به واقعیت تبدیل شوند.

برای فرار از این ترس­ها، در این مواقع به سمت پرورگار پیش بروید و بگویید خداوندا! تو گفته­ای لطفت برای همیشه باقی خواهد ماند، گفته­ای که رحمت و نیکی در تمام روزهای زندگیم به دنبالم خواهد بود. این نوع انتخاب کردن تفکر ایمان به جای ترس است.

امروزه موقعیت­های متعددی برای نگران بودن و زندگی در ترس داریم؛ فشارهای روانی، شیوع بیماری­ها و ... اما نباید با تمرکز بر آنها زندگی کنیم و انتظار بدترین­ها و سال بد را داشته باشیم. وقتی اینکار را می­کنید در حال استفاده بر عکس از ایمانتان هستید. در نظر بگیرید انتظار ما برای باور داشتن به سلامت و بهروزی همان قدر انرژی مصرف می­شود که برای نگرانی مصرف می­شود گفتن اینکه خداوند تمام نیازهای مرا فراهم می­کند به همان اندازه گفتن اینکه من از پسش بر نمی­آیم آسان است.

به جای اینکه دائم نگران باشید کافی است بگویید زندگی من در دستان خداوند است و او قدم به قدم همراه من است و مرا راهنمایی خواهد کرد. من سالی سرشار از رحمت و سلامتی دارم. شاید بگویید اگر اینکار را کردیم و اتفاقی نیفتاد چه؟ من از شما می­پرسم اگر افکار خود را تغییر دادید و اتفاق افتاد چه؟ حتی اگر نگران سلامتی خود و عزیزانتان هستید نباید ناامید شوید چرا که خداوند اگر دری را ببندد درِ دیگری را باز خواهد کرد. در پایان سوال من از شما این است که: شما از انرژیتان برای نگرانی و شکست استفاده می­کنید یا برای ظهور و تحقق وعده­های خداوند؟

 

تعداد مشاهده خبر209 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal