نشست مشترک مدیرکل امور ایثارگران با مشاور عالی معاونت سیما
نشست مشترک سید حمزه رضوی مدیرکل امور ایثارگران با دکتر رضا پورحسین مشاور عالی معاونت سیمای جمهوری اسلامی برگزار شد.
1398/10/12
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ایثارگران، در این نشست که به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص هم افزایی و همکاری بیشتر با سیمای جمهوری اسلامی خصوصاً در راستای پخش مستند «خاک پاک» و با حضور حجت ترشیزی مدیرکل امور اداری وزارت جهاد کشاورزی، صادق صدقگو معاون فرهنگی و پژوهشی و رشید کارگر رئیس اداره فرهنگی اداره کل امور ایثارگران برگزار شد، حجت ترشیزی به جلسات و پیگیری های قبلی اداره کل امور ایثارگران در این خصوص اشاره کرد و گفت: مستند خاک پاک، نوعی تاریخ شفاهی است که از فرایند تاسیس جهادسازندگی و اقدامات جهادگران در محرومیت‌زدایی و سازندگی تا پشتیبانی و مهندسی جنگ را در بر می گیرد و به جرات می توان گفت بیش از 80 درصد مباحث مطرح شده در این مستند، برای نخستین بار بیان می شود.

در ادامه این نشست سید حمزه رضوی با اشاره به اینکه تا کنون چنین مجموعه کامل و جامعی با حضور بنیانگذاران، پیشکسوتان و فرماندهان جهاد سازندگی تولید نشده است افزود: مستند خاک پاک در 44 قسمت 50 دقیقه‌ای تولید و آماده پخش شده است.

وی تصریح کرد: ترسیم و تشریح ابعاد مختلف از اقدامات، خدمات و ابتکارات جهادگران خصوصاً در دهه نخست پس از پیروزی انقلاب، از نکات مهم و در عین حال مغفول مانده‌ای است که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص ترویج فرهنگ و روحیه جهادی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در بخش دیگری از این نشست، دکتر رضا پورحسین مشاور عالی معاونت سیمای جمهوری اسلامی به سابقه فعالیتهای فرهنگی اجتماعی جهاد خصوصاً در گروه تلویزیونی جهاد اشاره کرد و از همکاری و هم افزایی بیشتر با اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه استقبال کرد.

گفتنی است بر اساس مذاکرات و توفقات به عمل آمده در این نشست، پخش مستند «خاک پاک» از ایام‌الله دهه فجر سال‌جاری آغاز خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر147 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal