درگذشت سنگر ساز بی سنگر و عصاره هنر متعهد انقلاب اسلامی «حاج عبدالرضا حیاتی»
بار دیگر عاشقی صادق و پوینده‌‌ای صالح در طریق جاوید استقامت و پایداری، حدیث پرواز را روایت کرد، بال در بال ملائک گشود و در کنار یاران آسمانی‌اش ماوا گزید.
1398/10/11
خبر کوتاه بود اما زخم دل‌های جاماندگان از کاروان نور را تازه کرد. «یاران خورشید» در دیار تفتیده خوزستان - همان جا که امام مان معتقد بود: «دِین خود را به اسلام ادا کرد» - در فراق یار دیرین خود، رزمنده دلاور، سنگر ساز بی سنگر و عصاره هنر متعهد انقلاب اسلامی «حاج عبدالرضا حیاتی» به سوگ نشستند و به پاسداشت زحمات این استاد بی بدیل فرهنگ پایداری و ادبیات مقاومت در استان خوزستان، روایت دلتنگی را نجوا کردند.

 وی متولد اول فروردین 1332 در اهواز و از پیشکسوتان شعر، داستان و نمایشنامه‌نویسی در استان خوزستان بود که علاوه بر سرودن اشعار حماسی در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نگارش بیش از 50 نمایشنامه، به عنوان یکی از نمایشنامه‌نویسان شاخص استان خوزستان و کشور مطرح بود که آثار وی در اکثر جشنواره‌های استانی و کشوری جوایز متعددی را دریافت کرد.

نمایشنامه‌های بوی خوش جنگ، قاصدک‌ها، فرشته‌ای با بال شکسته، کارون شط رازها، آی آدم‌ها، سه دیدار در فلق، فصل سبز دیدار، مسیح می‌گرید، بچه برک، آنکه گفت نه، بچه‌های زهرا، شنل قرمزی، تارنواز و... از جمله آثار این پیشکسوت عرصه ادبیات پایداری است.

حیاتی از پیشکسوتان جهادگر، مدرسان بازیگری و نمایشنامه‌نویسی و از بنیانگذاران حوزه هنری در استان خوزستان بود که در حوزه شعر، نقاشی، خوشنویسی و مدیحه‌سرایی نیز توانا بود.

اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی، هجران این سنگر ساز بی سنگر گمنام و هنرمند نام آور عرصه ادبیات پایداری را به همه بازماندگان و سوگواران خصوصاً همرزمان وی تسلیت عرض می نماید.  

نماهنگ سنگرسازان بی سنگر بر اساس سروده های او تهیه و تولید شده است:

 https://www.aparat.com/v/hb3Mz
تعداد مشاهده خبر73 بار
تصاویر مرتبط

  • لل_0
  • نن_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal