گرامیداشت هفته جهادکشاورزی در سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه
1398/04/01

به مناسبت هفته جهادکشاورزی اعضای شورای اداری به همراه مدیر و کارکنان مدیریت جهادکشاورزی با حضور در مزار شهدا با آرمانهای امام راحل و شهدا تجدید میثاق نموده و با قرائت فاتحه از رشادت ها و ایثارگریهای آنان تجلیل نمودند .

میثاق با شهدا در سراسر استان کرمانشاه با غبار روبی عطر افشانی و  نثار فاتحه با شهدای هشت سال دفاع مقدس سنگر سازان بی سنگر با حضور رییس سازمان معاونین، رییس امورایثارگران ،  مدیران، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه انجام شد.

مراسم غبار رویی وعطر افشانی مزار شهدای جهاد کشاورزی شهیدان (جوهر میرزایی ،علیرضا سهامی ،حیدر حسن پور) در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی توسط ریاست محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران ،مدیر جهاد کشاورزی ،حجت السلام حیدری مسول دفترحوزه نمایندگی ولی فقیه درجهاکشاورزی،حجت السلام شکری ،ریاست اداره شیلات وتعدادی از همکاران مدیریت جهادکشاورزی واداره بنیاد شهید ‌امور ایثارگران شهرستان گیلانغرب نیز، صورت پذیرفت.                  

-        دیدار رئیس سازمان ، معاونین و مدیران ستادی و ادارات تابعه با امام جمعه کرمانشاه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در دیدار با آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه هدف از این دیدار در هفته جهاد کشاورزی را تجدید عهدی با آرمان های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و استفاده از رهنمودهای آیت الله علما بیان نمود.

خدمت با فرهنگ جهادی را وظیفه خود می دانیم

حاتمی با اشاره به اینکه در طول دفاع مقدس جهاد سازندگی یکی از موثرترین نهادها در پیروزی جنگ محسوب میشد افزود: خدمات جهاد سازندگی در دهستانها مشهود است.

حاتمی خاطرنشان کرد: بعد از ادغام جهاد سازندگی و کشاورزی؛ سازمان جهاد کشاورزی بعنوان سازمانی بزرگ و موثر با 4معاونت تخصصی، مدیریتها و مراکز جهاد کشاورزی در خور توجه در حال انجام وظیفه می باشد.

حاتمی گفت: خدمت به بهره برداران می بایست بیشتر از آن باشد که در حال حاضر شاهد آن هستیم، لذا طی برنامه سه ساله ای که تدوین نمودیم قصد داریم بهره برداران را بیشتر حمایت کنیم و کسب و کار در بخش کشاورزی را در مسیر رونق تولید محقق سازیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یکی از اولویتهای سازمان را ایجاد اشتغال اعلام نمود و خاطرنشان کرد: بیکاری یکی از دغدغه های ما در استان است.

حاتمی با اشاره به اینکه در برنامه سه ساله بنا داریم تولیدات کشاورزی به 6میلیون تن در سال برسد تصریح کرد: با تحقق این اهداف زمینه اشتغال 75هزار شغل تدارک دیده شده است.

وی از توانمندسازی بهره برداران بخش کشاورزی و تحول در سفره آنها خبر داد و اضافه نمود: وقتی بهره بردار توانمند باشد بهتر می تواند امکانات و تکنولوژی روز را برای تولیدش فراهم آورد.

حاتمی گفت: به دنبال استفاده از مزیت های نسبی استان در بخش کشاورزی هستیم و دراین راستا ،و رویکرد اقتصاد مقاومتی چهار چوب برنامه ها را تدوین نمودیم.

وی افزود: در این برنامه بحث توسعه زعفران، گیاهان دارویی، روغن کرمانشاهی، توسعه دامپروری، ایجاد باغات مدرن و اصلاح باغات قدیمی پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

حاتمی خاطرنشان کرد: برای توسعه زعفران 4میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده ؛ همچنین دوره های آموزشی را برای 100نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد برگزار کردیم.

وی سپس به گزارشی از حوزه مبارزه با آفات، بیماریها و تولید گندم در استان پرداخت و گفت: تاکنون 100هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کردیم که محصول تولیدی از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

تعداد مشاهده خبر71 بار
تصاویر مرتبط

  • 2_0
  • 3_0
  • ف_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal