نیم نگاهی به، ویژه برنامه های قرارگاه راهیان نور جهاد
جهاد رسانه شهید رهبربا مسئول روابط عمومی قرارگاه راهیان نور وزارت جهاد کشاورزی گفتگو کرد.
1397/12/18

 جهادگران یکی از ارکان مهم ایران در پیروزی‌های دفاع مقدس ...
مسئول روابط عمومی قرارگاه راهیان نور وزارت جهاد کشاورزی با حضور در جهاد رسانه شهید رهبر، گزارشی از ویژه برنامه‌های این قرارگاه ارائه کرد.

مهندس  نوروزی، در گفتگویی با جهاد رسانه‌ای شهید رهبر، با اشاره به برنامه‌های قرارگاه راهیان نور جهاد کشاورزی اظهار داشت: با توجه به اینکه پشتیبانی و مهندسی جنگ و جهاد در دوران دفاع مقدس یکی از کارهای وزارت جهاد در کنار ارتش و سپاه بود، در هیئت‌ امنای حفظ آثار و ستاد مرکزی راهیان نور به‌عنوان یک عضو اصلی حضور دارد.

معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در برنامه‌های ستادی و در جلساتی که توسط شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برپا شده و کلیه برنامه‌هایی که مربوط به راهیان نور است حضور دارد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی قرارگاه راهیان نور وزارت جهاد کشاورزی برای راهیان نور امسال افزود: قرارگاه راهیان نور جهاد علاوه بر برنامه‌های از پیش تعیین شده خود، 50 راوی متبحر را به‌تدریج و بر اساس تخصص‌های آنان به یادمان‌ها اعزام می‌کند.

نوروزی با اشاره به دیگر برنامه‌های این قرارگاه افزود: تولید فایل‌های چندرسانه‌ای، معرفی شهید شاخص سال، تبیین و ترویج و نشر و گسترش فرهنگ دفاع مقدس در سایت و کانال و گروه‌های فضای مجازی، تدوین و انتشار نشریه الکترونیک از دیگر برنامه‌های این قرارگاه در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با اشاره به بازسازی قسمتی از پل بعثت با دستور سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: از آنجایی که جهادگران یکی از ارکان مهم ایران در پیروزی‌های دفاع مقدس بودند، در سال جاری سعی شده تا تلاش آن‌ها به سمع و نظر مردم رسانده شود و بازسازی قسمتی از پل بعثت با عنایت سرلشکر باقری در یادمان والفجر 8 که از شاهکارهای دفاع مقدس است یکی از این اقدامات است.

مسئول روابط عمومی قرارگاه راهیان نور وزارت جهاد کشاورزی گفت: پل بعثت به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین عملیات‌ها و دستاوردهای مهندسی جنگ و جهاد در دوران دفاع مقدس به اذعان تمام کارشناسان نظامی دنیا، به‌عنوان یکی از عجایب جنگ در دانشگاه‌های نظامی تدریس می‌شود.

لازم به ذکر است، پل بعثت در سال 1365 بر روی رودخانه خروشان اروند احداث و در اختیار رزمندگان اسلام قرار گرفت که نقش بسزایی در پشتیبانی از نیروهای مستقر در شبه‌جزیره فاو داشت.
تعداد مشاهده خبر773 بار
تصاویر مرتبط

  • خهههه_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal