هفتمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس
هفتمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با موضوع بررسی عملکرد باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و برنامه های اجرایی موزه های دفاع مقدس استان ها ، صبح روز یک‌‌شنبه 7 بهمن‌ ، به ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و هیات امنای بنیاد در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
1397/11/08
 این نشست با حضور مقامات کشوری و لشکری، مشاور وزیر در امور ایثارگران و رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی، برگزارشد.

سرلشکر باقری در مصاحبه ای که در حاشیه این مراسم انجام شد گفت: در این جلسه اولین موضوعی که مورد بررسی قرار گرفت، تهیه و تصویب آیین‌نامه نحوه اداره مراکز فرهنگی و موزه‌های دفاع مقدس استان‌های کشور بود؛ زیرا تاکنون 15 موزه استانی آغاز به کار کرده‌اند و عملیات اجرایی شش موزه دیگر نیز امسال پایان یافته است که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسند.

وی اضافه کرد: برای نحوه اداره این مراکز در استان‌ها و هم‌افزایی دستگاه‌های لشکری و کشوری و همچنین مجموعه هنرمندان و پیشکسوتان و علاقه‌مندانی که مایل هستند در نشر ارزش‌های دفاع مقدس مشارکت داشته باشند، نیاز به تهیه آیین‌نامه‌ای بود که این آیین‌نامه امروز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و بزودی ابلاغ و اجرا می‌شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: در بخش دوم موضوع نحوه نظارت بر آثار هنری در حال تولید در کشور بحث و بررسی شد تا واقعیات دفاع مقدس همان‌گونه که بوده در آثار هنری درج شود و در اختیار عموم قرار گیرد؛ بر این اساس، آیین‌نامه مجزایی تهیه می‌شود تا سخت‌گیری‌های موجود باعث کاهش آثار تولیدی در این حوزه نشود و از موازی‌کاری نیز جلوگیری شود.
تعداد مشاهده خبر87 بار
تصاویر مرتبط

  • fgfdgfg_0
  • fg_0
  • gh_0
  • yu_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal