گردهمایی معاونین محترم توسعه مدیریت و منابع سازمان های وابسته و تابعه وزارت جهاد کشاورزی
جلسه معاونین محترم توسعه مدیریت و منابع استان ها و سازمان های وابسته و تابعه وزارت جهاد کشاورزی در روزهای 5 و 6 آبان ماه سال جاری با حضورآقای مهندس جوادی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع، سرکار خانم فیروزی دستیارمحترم وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی، آقای دکتر قدیری ابیانه مدیر محترم نظارت و توزیع کالاهای اساسی کشاورزی و با شرکت مدیران و مشاوران معاونت برگزارگردید.
1397/08/13
 
 
 
 
 
 
 
 

جلسه معاونین محترم توسعه مدیریت و منابع با دستورکار 1- نقش معاونت توسعه درحوزه بازرگانی محصولات اساسی و نهاده های کشاورزی 2- امورحقوق شهروندی 3- بند "و" تبصره 5  قانون برنامه موضوع اوراق تسویه خزانه و 4- مسایل جاری معاونت برگزار گردید.

آقای مهندس جوادی معاون محترم توسعه مدیریت ومنابع، ضمن تاکید بر مسایل مهم و مرتبط با تنظیم بازار محصولات کشاورزی ونهاده ها در 5-6 ماه آینده، استفاده حداکثری از کلیه ظرفیت های وزارت و سازمانها ، موسسات و شرکت ها و تعریف کلیه وظایف جاری سازمانها در ذیل این ماموریت فوریت دار جدید و متناسب سازی نیروی انسانی و امکانات در حوزه های نظارتی و رصد تامین کالاها و نهاده های کشاورزی مطالبی را بیان داشتند.

ایشان همچنین در حوزه ماموریت های جاری معاونت ضرورت توجه جدی به هرم نیروی انسانی و اصلاح آن و سند آموزش نیروی انسانی برای تربیت مدیران آینده وزرات را مورد تاکید قرار دادند و به اهمیت گسترش تعاملات درون سازمان و برون سازمانی توسط معاونین توسعه مدیریت و منابع جهت استفاده از ظرفیت های دیگر درحل مشکلات سازمانها، موسسات و  شرکت های وزارتخانه پرداختند. همچنین توجه معاونین را به برنامه ریزی امور مستند سازی سازمان ها و تعیین تکلیف آن در یک بازه زمانی مشخص و استفاده کامل از ظرفیت های قانونی بند و تبصره 5 جهت تهاتر بدهی های وزارتخانه در سال جاری معطوف داشتند.

در ادامه جلسه آقای دکتر قدیری ابیانه، مدیر محترم نظارت و توزیع کالاهای اساسی کشاورزی، با تشریح مسائل مقطع کنونی بخش کشاورزی در حوزه تامین و توزیع محصولات اساسی و نهاده های کشاورزی و ضرورت رصد فرآیند آن از نقطه آغاز تا پایان و رسیدن به دست بهره بردار نهایی و چالش های پیش رو مطالبی را به طور مبسوط مطرح و از معاونین توسعه مدیریت و منایع سازمان ها به عنوان پشتیبانی کننده این فرآیند درخواست همکاری ویژه را طی 5 6 ماه آینده به عنوان مهمترین ماموریت مقطع کنونی کردند.

 همچنین توجه جدی معاونین توسعه مدیریت و منابع را جهت مدیریت بخش کشاورزی در سطح ملی و استانها و همکاری جدی با حوزه بازرگانی و تنظیم بازار جهادکشاورزی استانها و شهرستان ها جهت رصد عملیات تامین توزیع کالاهای اساسی و نهاده ها و کمک در جهت حل مشکلات احتمالی آینده با تاکید بر حمل و نقل و رصد محصولات و نهاده ها را تا دسترسی بهره برداران نهایی ارائه نمودند.

در ادامه جلسه سرکار خانم فیروزی دستیار محترم وزیر در امور حقوق شهروندی ضمن تشریح اهداف و برنامه های دولت در حوزه منشور حقوق شهروندی درسطح وزارت جهادکشاورزی و لزوم توجه جدی به آن در سازمان جهاد کشاورزی استان ها با تاکید بر بهره برداران بخش کشاورزی، تمهیدات و اقدامات انجام شده را تشریح و برنامه های آتی، جهت گسترش این رویکرد را تبیین واز معاونین توسعه مدیریت و منابع خواستار حمایت وپیگیری آن درسطح دستگاه های متبوع شدند.

سپس آقای شاه محمد مشاور محترم برنامه ریزی بودجه معاونت ضمن تشریح کامل فرآیند و چگونگی استفاده از ظرفیت های قانونی بند و تبصره 5 قانون برنامه با اشاره به لزوم توجه جدی به زمان بندی تعیین شده در آیین نامه ابلاغی خواستار تسریع فرآیند در سازمان ها و توافق در استان بین دستگاه های ذیربط با اولویت بدهی های تامین اجتماعی شدند.

در ادامه با حضور مدیران محترم معاونت مسائل جاری معاونت توسعه و منابع در حوزه های امور اداری، رفاه و پشتیبانی، نوسازی و تحول اداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تعداد مشاهده خبر1742 بار
تصاویر مرتبط

  • عکس_0
  • عکس_0
  • عکس_0
  • عکس_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal